26 Bijdrage Schoolgeld Buitengewoon Onderwijs. 22 MAART 1923. Aan den Raad. Bii raadsbesluit van 29 December 1Q15 is vastgesteld eene regeling omtrent de bijdrage te betalen door de gemeente Heemstede in de kosten van het onderwijs der kinderen van in deze gemeente gevestigde ouders of voogden op de navolgende scholen buiten de ge- meente Heemstede a. Scholen voor achterlijke kinderen b. Vak- of avondscholen c. Scholen voor uitgebreid en meer uugebreid lager onderwijs. Volgens de wetten op het Lager- en Nijverheids- onderwijs betaalt de gemeente thans rechtsireeks eene bijdrage in het sc'noolgeld voor het bezoeken door leerlingen dezer gemeente van scholen, genoemd on- der b en c, zoodat op deze punten de verordenmg als van rechtswege vervalien kan worden beschouwd. Betreffende de sub a genoemde scholen, die voor buitengewoon onderwijs, deelen wij U mede, dat daaromtrent nog geen schoolgeldregeling bij wet ot overeenkomst is getroffen. Wij achten het ecnter nie noodig daarvoor een afzonderlijke verordening m stand te houden of in het leven te roepen. Naar aanieiding van een ingekomen verzoek stellen wij echter zeer op prijs het behoud van den post van f f00 uitgetrokken onder volgno. 184 der gemeente- begrooting van 1923, voor bijdragen in de kosten voor het bezoeken van scholen elders, behalve die voor gewoon lager onderwijs, teneinde bij voorko- mende gevallen daaruit betalingen te kunnen doen voor het buitengewoon onderwijs. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen wij U voor de verordening van 29 December 1915 in te trekken. Heemstede, 8 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris. A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 11