Regeling Werkverschaffing. 22 MAART 1923. Aan den Raad. Door de werkloosheidscommissie is geadviseerd om aan de te werkgestelden bij de gemeentelijke werk- verschaffing, die bij aanneming aangesloten zijn bij eene vakorganisatie met daaraan verbonden werkloo- zenkas, een toeslag per week te verleenen gelijkstaande met de contributie, die door deze personen per week aan die organisatie moet worden betaald. Deze con- tributie varieert van 75 cent tot f 1.25 per week. De bedoeling is, dat deze betaling van toeslag zal ge- schieden aan de Penningmeesters van de verschillende vereenigingen, dus enkel en alleen zal strekken tot nakoming van de reglementaire verplichtingen der aangeslotenen. De Commissie vestigt er de aandacht op, dat het naar haar uitdrukkelijke meening werkelijk in het be- lang van de te werkgestelden is, dat zij doorgaan met de betaiing van contributie hunner vereeniging waar- aan een werkloozenkas is verbonden. Dit belang geldt niet uitsluitend voor de georganiseerden zelf, maar ook voor de gemeente, daar het oniegenzeggelijk van zeer groot belang is, dat zooveel mogelijk medewer- king wordt verleend om het stelsel van werkloozen- verzekering te handhaven. Dit zal alleen kunnen ge- schieden door de verzekerden in de gelegenheid te stellen tot het blijven doorbetalen van de verschuldigde premiën. Hiertoe zijn deze verzekerden verplicht indien zij werk hebben, terwijl door de vereenigingen geen rekening wordt gehouden met de belooning, d"ie zij genieten. Waar de meerderheid van ons College zich op het standpunt stelt, dat hier kan worden gesproken van een noodmaatregel en de verzekerden zelf hebben getoond van goeden wil te zijn door zich voor dagen van werkloosheid te willen verzekeren, is besloten Uwen Raad voor te stellen in navolging van verschil- lende gemeenten de bedoelde premiën aan de meer- genoemde georganiseerden te vergoeden en wel van 15 Februari j.I. af omstreeks welken datum de meeste georganiseerde werkloozen zijn aangenomen. Ten slotte deelen wij U mede, dat wij, mede over- eenkomstig het rapport der werkloosheidscommissie van oordeel zijn, dat de werkverschaffing op 1 Mei a.s. zal moeten worden beëindigd. Bijgaand ontwerp-besluit biedt de meerderheid van ons College U ter vaststelling aan. Heemstede, 20 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, N. VOS, L.S.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 33