55 Bouwen aan een geprojec- teerden weg. 21 JUNI 1923. Aan den Raad. Door den Iieer Johs. Captein is verzocht eene wo- ning te mogen bouwen aan de oostzijde van de ge- projecteerde Heemsteedsche Dreef en ten zuiden van het z.g. laantje van Lanckhorst. Wij gevoelden er niet voor dit verzoek toe te staan, omdat niet gebouwd zou worden aan eene behoorlijk aangelegde straat, zooals in art. 9, 2e. Iid der Bouw- en Woningveror- dening is voorgeschreven. Op grond van het laatste lid van genoemd art. 9 kan door ons echter in bijzondere gevallen vrijstelling worden gegeven van de in het 2e. lid genoemde ver- bodsbepaling, onder de daarbij te stellen voorwaarden. De heer Captein heeft in verband daarmede deze aan- gelegenheid nader besproken en zich bereid verklaard kosteloos en om niet aan de gemeente af te staan de aan hem in eigendom behoorende strook grond ter lengte van twintig meter langs de te bouwen woning mct aangrenzend erf, voor zoover deze strook deel uitmaakt van de geprojecteerde Heemsteedsche Dreef en wel zoodra tot het aanleggen van dien weg wordt overgegaan. Bovendien zullen door hem worden ge- dragen de helft der kosten van overdracht, ophooging, straataanieg en rioleering van de Heemsteedsche L-reef over bedoelde lengte. Wij achten deze waarborgen voldoende om den heer Captein boven bedoelde vrijstelling te verleenen en stellen U daaront voor ons te machtigen met hem eene regeling te treffen betreffende afstand van den grond. Heemstede, 18 Juni 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 7