68 19 JULI 1923. inrichtingen, kan worden tegemoet gekomen, zulks in verband met een verzoek van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal om eene gelijke subsidieregeling te treffen als door de genieente Bloemendaal is vastgesteld. Zooals U bekend is werd in Uwe vergadering van 18 Januari 1923, no. 3 eene regeling getroffen krach- tens welke voor den cursus 1921/1922 aan de ouders of verzorgers van leerlingen, die het Openbaar Gym- nasiaal of Middelbaar Onderwijs te haarlem hebben gevolgd, eene bijdrage is verleend in het schoolgeld leii bedrage van 75 pCt. van het verschil tusschen het schoolgeld, dat krachtens de schoolgeldverordening te Haarlem wordt geheven bij gelijk inkomen van inge- zetenen dier gemeente en het schoolgeld dat krachtens die verordening van buitenleerlingen wordt geheven. Na ernstige overweging hebben wij gemeend U te moeten voorstellen de door Haarlem bedoelde regeling niet te treffen, doch voor de Hoogere Handelsschool en de Meisjesschool vocr M.O. zoowel als voor de bijzondere inrichtingen eene uniforme regeling te tref- fen door aan de ouders en veizorgers der leerlingen voor het vervolg, evenals over het cursusjaar 1921/1922 eene bijdrage te verleenen in het schoolgeld en deze eveneens te stellen op 75 pCt. van het verschil tus- schen wat men aan schoolgeld zou moeten betalen v/anneer men ingezetene van Haarlem was en wat men als ingezetene eener buitengemeente verschuldigd is. met dien verstande dat bij de berekening van het verschil buifen beschouwing zal blijven het meerdere dat boven f330.per leerling moet worden betaald. Onder deze regeling zouden wij dan willen samen- vatten alle inrichtingen van Gymnasiaal ofMiddelbaar of daarmede door ons gelijk te stellen onderwijs, uit- gezonderd de door het Rijk gesubsidieerde openbare inrichtingen, omdat daarvoor volgens de wet eene bijdrage verschuldigd is. In verband met het bovenstaande stellen wij U voor bijgaand ontwerp-besluit te willen bekrachtigen. De op een en ander betrekking hebbende stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 5 Juli 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 28