69 3e. Wijziging van de Alge- meene Politieverordening van Heemstede. 19 JULI 1923. De Raad der Gemeente Heemstede Overwegende, dat met het oog op het toenemend verkeer het gewenscld is in deze Gemeente uitgebrei- der voorschriften daarvoor vast te stellen Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT De Algemeene Politie verordening dezer Gemeente te wijzigen en aan te vullen als volgt Artikel 67 te lezen als volgt In deze verordening wordt verstaan onder openbare weg, alle voor het publiek, zij het ook met eenige beperking, openstaande en toegankelijke bermen, brug- gen, gangen, kaden, lanen, markten, paden, plantsoe- nen, pleinen, poorten, portieken, sloppen, stegen, stoepen, straten, trottoirs, wallen, wandelpiaafsen, wa- teren, waterplaatsen, wegen en alle open plaatsen welke tot algemeen gebruik bestemd zijn of daar toe zicht- baar zijn ingericht of opengesteld zonder onderscheid, wie daarvan eigenaar is. Onder voetpaden worden in deze verordening ver- staan le. alle voor het openbaar verkeer openstaande paden, niet tot wegen behoorende. 2e. onder voetpaden worden eveneens verstaan alle voor het openbaar verkeer openstaande verhoogde paden, die door een opstaanden klinkerrand of trottoir- band van het aangrenzende gedeelte van den open- baren weg zijn afgescheiden. 3e. de bermen of zijkanten tot openbare wegen behoorende. Waar in de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Heemstede zooals deze luidt na de laatste wijziging bij raadsbesluit van 21 September 1922 no. 80, gesproken wordt van straten en wegen moet ge- lezen worden „openbare weg".

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 31