Woningbouwfonds. 19 JULI 1923. Aan den Raad. In Uwe vergadering van 25 Februari 1921, no. 11, werd op ons voorstel vastgesteid eene verordening tegen beperking van woongelegenheid. Nadien is echter bij Koninklijk Besluit van 24 Maart 1921, no. 8, in verband met het bepaalde in art. 8c der Woningnoodwet zooals dat artikel is gewijzigd bij de wet van 19 Februari 1921, Staatsblad no. 72, bepaald, dat het in alie gemeenten verboden is zonder toestemming van Burgemeester en Wethcuders eene woning te onttrekken of onttrokken te houden aan de bestemming, die zij op 1 Juni 1920 had, of zon- der diezelfde toestemming eene woning af te breken, Voorts geeft gemeld artikel 8c aan, dat Burgemeester en WethouJers aan de toestemming voorwaarden kunnen verbinden in het belang van de voorziening in den woningnocd. Op een door ons fot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid gerichte vraag, deelde deze ons mede, van meening te zijn dat de in den aanhef be- doeiJe verordening, in verband met het bepaalde iu artikel 151 der Gemeentewet, niet meer van kracht is. Wij geven U daarom in overweging bedoelde ver- ordening in te trekken. Blijkens het bovens'aande berust dus het opleggen van voorwaarden, te verbinden aan eene vergumiing tot het ontfrekken van eene woning aan de bestenf ming of tot het afbreken van eene woning bij ons College. Het ligt in ons vcornemen om in sommige geval- Ien onder meer als voorwaarde te bepalen, dat be- langhebbende een zeker bedrag moet storten. Wij denken hier b.v. aan het geval, dat iemand een nog in goeden sfaat verkeerende woning van een soort waaraan behoefle besfaat van bestemming wenscht te veranderen en niet voornemens is eene andere w^- ning daarvoor in de plaats te bouwen. Van deze gelden zouden wij dan een „Woning- bouwfonds" willen vormen en de daarin te storten gelden willen aanwenden tot verruiming van de woon- gelegenheid. In bijgaande ontwerp-verordening, welke wij U ter bekrachtiging aanbieden, is de vorming van een zoo- danig fonds geregeld. Daarbij is bepaald wat ten bate en ten laste van het fonds wordt gebracht, terwijl daarin voorts de bepaling opgenomen is, dat beschikking over de gel- den geschiedt krachtens een door Uwe vergadering te nemen besluit. Heemstede, 10 Juli 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS,

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 3