94 Voorsehot aan de Woning- bouwvereeniging „de Haemstede". 25 OCTOBER 1923. Aan den Raad. 'n de vergaderingen van Uw College is heihaalde- lijk aangedrongen op den bouw van woningen met een Iage huurwaarde. Deze woningen waren dan be- doeld voor die ingezetenen, wier inkomsten niet van dien aard zijn, dat zij in aanmerking komen als huur- ders der woningen, welke in de laatste jaren door parliculieren en woningbouwvereenigingen zijn ge- bouwd. Het Bestuur der Woningbouwvereeniging „de Haemstede verklaarde zich bereid om in samenwer- king met de Gemeente daarvoor plannen te ontwer- pen met het gevolg, dat de Vereeniging nu zou wil- len bouwen 33 eenvoudig ingerichte woningen, waar- onder 2 winkelhuizen, op terrein van „Insulinde" aan de Sumatrastraat en de Balistraat. De bouwkosten, vermeerderd met de kosten van aankoop van het benoodigde terrein ter grootte van circa 3300 M2. en verminderd met het bedrag van de inmiddels toegezegde Rijkspremie van f 9.900,— kun- nen worden gesteld op rond f 110.000,— Uitgaande van dit bedrag zou met een huuropbrengst van gemiddeld f4.60 per week en per woning eene sluitende exploitafie kunnen worden verkregen& Voor de kleinste woningen meer bestemd voor oude menschen wordt een lagere liuur gedacht, maar vo°r de grootste woningen en voor de beide winkel- huizen zal een hoogere huur kunnen worden bedon- gen. In het algemeen zal de huur minstens 1/7 van het înkomen moeten bedragen met een minimum van f 4.—behalve voor de 5 kleinste woningen. De Ver- eeniging heeft zich bereid verklaard om van de 31 woonhuizen tien ter beschikking van de Gemeente te stellen. Ons College kan dan in overleg met het Bestuur der Vereeniging bepalen, welke personen als huurders dezer woningen in aanmerking komen. Het benoodigde kapitaal zou de Vereeniging als voorschot van de Gemeente wenschen te ontvangen, om dit in hoogsfens 50 jaar weer af te lossen. liet

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 13