94 Voorschot aan de Woning- bouwvereeniging „de Haemstede". 25 OCTOBER 1923, De Raad der Gemeente Heemstede Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethou- ders, dd. 18 October 1923; BESLUIT A. Aan de Woningbouwvereeniging „de Haem- stede", gevestigd te Heemstede, bij Koninklijk Besluit van 19 September 1919 no. 44, toegelaten als Ver- eeniging uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam, uit de gemeentekas te verstrekken een voorschot tot een bedrag van ten hoogste een honderd tien duizend gulden of zooveel minder als in verband met de uitvoering der plannen noodig zal blijken voor befaling van het bouwterrein met bijkomende onkosten, en den bouw van drie en dertig woningen waaronder twee winkelhuizen met bijkomende kosten op het percee! kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie C no. 2089 (ged.) gelegen aan de Balistraat en de Sumatrastraat en zulks onder de volgende voorwaarden en bepalingen 1. dat van de voorgeschoten gelden eene rente zal moeten worden betaald nader door den Raad vast te stellen in verband met de voorwaarden, waaronder de gemeente zelf de hiervoor benoodigde gelden zal hebben kunnen opnemen 2. dat de voorgeschoten gelden met ongeveer ge- lijke jaarlijksche aflossingen in ten hoogste 50 jaar zullen moeten zijn afgelost 3. dat Burgemeester en Wethouders de gemeente, onder afstand van de rechten van uitwinning en schuldsplitsing en verder van alle voorrechten bij de wet aan borgen toegekend of nog toe tekennen,ook rechtstreeks borg kunnen stellen voor de Vereeniging tot een bedrag van ten hoogste een honderd tien duizend gulden, met dien verstande, dat het bedrag van het voorschot dan vermindert met het bedrag waarvoor de gemeente borg wordt gesteld 4. dat het juiste bedrag van het voorschot, de rentebetaling en de aflossing alsmede de eventueele

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 15