99 Bouw R.K. Jongenssehool. 15 NOVEMBER 1923 Aan den Raad. Van het Bestuur der instelling „het Kerkbestuur van de Roomsch Katholieke Kerk van den Heiligen Bavo te Berkenrode", gevestigd alhier, is een verzoek inge- komen om de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te steilen voor den bouw van eene bij- zondere lagere jongensschool aan de noordzijde van de Molenwerfslaan nabij den Cloosterweg. Genoemd Kerkbestuur heeft thans de beschikking over 2 schoolgebouwen en wel een lagere school voor jongens aan den Heerenweg en een school voor meer uitgebreid lager onderwijs aan de Kerklaan, welke wordt bezocht zoowel door jongens als door meisjes. De school aan den Heerenweg wordt bezocht door 183 jongens en de school aan de Kerklaan door 350 leerlingen, waarvan 89 jongens en 261 meisjes. De bedoeling van het Kerkbestuur is om het school- gefcouw aan de Kerklaan weer evenals vroeger uitsluitend voor meisjes open te stellen. Een vroegere naaischool en slaapzaal, welke noodgedwongen als leslokalen iu gebruik zijn genomen, wenscht het dan weer haar vroegere bestemming terug te geven. Door de overplaatsing van het meerendeel der jon- gens, die thans de school aan de Kerklaan bezoeken, naar de nieuwe school, door het ontvangen van leer- lingen uit R.K. huisgezinnen, die zich zullen vestigen in de nieuwe woningen in de omgeving der Moien- werfslaan en bovendien omdat tal van ouders hun kinderen niet langer naar de R K. scholen in naburige gemeenten zullen zenden, wanneer in Heemstede zelf voldoende gelegenheid is, verwacht het Kerkbestuur, dat de nieuwe school reeds direct vrij aanzienlijk zal worden bevolkt. Het is ons gebleken, dat er inderdaad groote be- hoefte bestaat aan meer schoolruimte en wij zijn van oordeel, dat een nieuwe R.K. School bij de Molen- werfslaan, waar in de naaste omgeving reeds verschil- lende plannen voor woningbouw in uitvoering of in voorbereiding zijn, voldoende levensvatbaarheid za! hebben. Het wil ons voorkomen, dat deze school op een gunstiger plaats zal komen, dan wanneer deze volgens het oorspronkelijk plan was gesticht op een terrein bij den Heerenweg.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 11