)1 15 NOVEMBER 1923 Verbreeding Brug in de Kerklaan bij den Bleekersvaartweg. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 17 Mei j.l., no. 47, is besloten tot veibreeding van de Witte Brug in de Kerklaan. Omdat ook de andere brug in de Kerklaan niet meer berekend is voor het tegenwoordige verkeer, hebben wij door den Gemeente Opzichter een plan met raming van kosten tot verbreeding en tevens tot verbetering laten uitwerken. Ook zijn door ons onder- handelingen gevoerd met de onderhoudsplichtigen van de brug, om tot een goede oplossing te komen, daar dezen niet kunnen verplicht worden de brug te ver- breeden. Deze onderhandelingen hebben ten slotte tot resuitaat gehad, dat de onderhoudspiichtigen bereid zijn hun rechten op de brug om niet aan de gemeente af te staan en gezamenlijk H50,— bij te dragen in de kosten van verbetering. Zij stellen er evenwel prijs op om recht van döorvaart door de brug te behouden. Voigens het p!an van den Gemeente-Opzichter zal de brug, die thans eene breedte heeft van 3.15 M., eene breedte van 7.35 M. verkrijgen, waarvan eene breedte van 4.35 M. is bestemd voor het rijverkeer en aan weerszijden een verhoogd dek van 1.50 M. is bestemd voor voetgangers. De kosten van dit werk worden door hem geraamd op f 1650.—. Wij achten deze oplossing in het belang der Ge- meente en ook de Commissie voor Openbare Werken oordeelt de verbreeding met het oog op de veiligheid van het verkeer van zeer groot belang. Wij verzoeken U daarom bijgaand ontwerp besluit vast te stellen. Heemstede, 8 November 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 17