met Haarlem over bijdrage kosten onderwijs aan de Avondschool voor Handelsonderwijs. 15 NOVEMBER 1923 Aan den Raad. Volgens de in Haarlem geldende verordening op de heffing van schoolgeld op de Gemeentelijke Avondschool voor Handelsonderwijs is door de ouders van buiten leerlingen het hoogste schoolgeld, ten be- drage van f 20.verschuldigd. het ligt in het voornemen van het Gemeentebestuur van Haarieni om aan den Raad dier gemeente voor te stellen voor deze inrichting van onderwijs eene nieuwe (progressieve) schoolgeldheffing in te voeren. Deze progiessie zal zich, indien de leerling niet in de termen valt voor kosteloos onderwijs, bewegen tusschen de bedragen van f 4.en f 72.aan school- geld voor een cursus van 8 maanden, gerekend naar inkomens van f 1000.tot f7500 en hooger. Wordt deze regeling ingevoerd, dan zal deze ook geideu voor de buitenleerlingen, indien melihet bestuur der gemeente van afkomst waaronder wordt ver- staan Jie gemeente, waarin de ouders of voogden of indien deze niet hier te lande wonen als ook, wanneer de leerlingen meerderjarig zijn, die, waarin de leerlin- gen zelf woonachtig zijn eene overeenkomst is aangegaan, waarbij het zich verbindt tot het verleenen eener jaarlijksche bijdrage van 40 pCt. van het ge- middeld bedrag per leerling der netto kosten, berekend naar de omschrijving sub 7o van art. 25 der Nijver- heidsonderwijswet. Wordt een dergelijke regeling niet met Haarlem getroffen, dan zai van de ouders van leerlingen van de buitengemeenten het maximum schoolgeld zijnde f 72.per leerling worden geheven. Bovenbedoelde netto-kosten kunnen volgens opgaaf van het Gemeentebestuur van Haarlem op ongeveer f l'O.per leerling en per cursus worden gerekend, waarvan dan 40 pCt. of ongeveer f 45komt ten laste van de Gemeente Heeinstede. Het aantal leerlingen uit de Gemeente Heemstede, dat op 1 September j 1. tot deze school is toegelaten, bedraagt II, zoodat deze regeling naar genoemd aan- tal een bedrag zal kosten van rond f 500. Wij achten het in het beiang dezer Gemeente een dergelijke regeling met Haarlem ie treffen en bieden U daarom bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 22 October 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 1