103 Bouw nieuw reservoir voor teer en ammoniakwater, 15 NOVEMBER 1923 Aan den Raad. Van de Commissie voor de Bedrijven is ingekomen een advies, waarin wordt uifeengezet, dat, terwijl bijna aile inrichtingen der gasfabriek in den loop der jaren zijn aangepast aan de sterk toegenomen gasproducfie, de bergruimte voor teer en ammoniakwater niet uit- gebreid is, zoodat deze niet meer aan redelijke eischen voldoet. De bergruimte kan thans de produciie van slechts 20 dagen bevaîten, waardoor deze producten om de 2 3 weken moeten worden afgehaald. Het veelvuldig afhalen van betrekkelijk kleine hoeveeiheden levert groote bezwaren op en verhoogt de fransport- kosten aanmerkelijk, terwijl ingeval van belemmering van het scheepvaartverkeer het ammoniakwater zou moeten wegvloeien wegens gebrek aan bergruimte. Ook oordeelt de Commissie het noodzakelijk de bergruimte voor teer uit te breiden, waardoor tevens een betere waterafscheiding kan geschieden, hetgeen aan de kwaliteit van de teer ten goede zal komen. Z:j acht het noodig een reservoir voor ammoniakwater te maken met een inhoud van 160 M3. en een voor teer met een inhoud van 80 M3. De kosten van een door den Directeur der Bedrijven onfworpen bo- vengrondsch gecombineerd reservoir van gewapend beton worden geraamd op f 8500. Wij kunnen ons met bovenstaand advies vereenigen en geven U in overweging het benoodigde crediet te verleenen. Verder stellen wij U voor goed te keuren, dat de Gemeente deel neemt voor f 300,— in het maatschap- pelijk kapitaal van de N.V. „Centrale Ammoniakfa- briek" te Weesperkarspel. Het ligt dan in onze be- doeling met deze Vennootschap een contract af te sluiten om op voordeelige wijze het ammoniakwater te kunnen verkoopen. Het ontvverp van dit contract zoomede het advies der Commissie voor de Bedrijven liggen voor U ten Raadhuize ter inzage Heemstede, 9 November 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 23