Rooilijn aan Westzijde Binnenweg en overname strook grond. 15 NOVEMBER 1923 Aan den Raad. Bij ons is ingekomen een adres van de Gebr. J. en H. van der Pol aannemers alhier, waarbij wordt ver- zocht de rooilijn van een drietal door hen te bouwen winkelhuizen aan de westzijde van den Binnenweg vast te stellen zooals op een door hen overgelegde situatieteekening is aangegeven. De rooilijn zal dan gemiddeld ongeveer 3 M. uit de grens van den weg loopen. Zij zijn beieid om kosteloos en om niet aan de gemeente af te staan deze strook grond langs den Binnenweg, ter breedte van ongeveer 3 M. van den Binnenweg af tot den oostelijken gevel dertebouwen huizen en strekkende van de noordelijke grens van het perceel Sectie A nö. 1437 tot de woning aan den Binnenweg genummerd 99. Tevens willen zij voor eigen rekening deze strook grond met zuiver zand ophoogen tot dezelfde hoogte als het aangrenzend trottoir en de opgehoogde strook grond bestraten met prima kwaliteit quenast tegels. Volgens het uitbrei- dingsplan is de rooilijn ter plaatse aangegeven op 10 M. uit den Binnenweg, maar omdat de Binnenweg steeds meer het karakter krijgt van een winkelstraat, achten wij het niet gewenscht aan dien eisch vast te houden te minder nu de eigenaren den grond tus- schen de te bouwen woningen en den Binnenweg niet gebruiken als voortuin, maar genegen zijn dien aan de gemeente over te dragen met bestemming tot trottoir Bovendien is, na de vaststelling van het uit- breidingsplan, de Binnenweg aldaar aan de oostzijde met een drie-tal meters verbreed bij gelegenheid van den aanleg der electrische tram. Voorts zijn door ons onderhandelingen gevoerd met de N.V. Stoom, Wasch- en Strijkinrichting voorheen J. Peeperkorn en Zoon alhier over afstand van een strook grond van dezelfde breedte aansluitende aan de strook, welke door Gebr. van der Pol wordt af- gestaan tot aan den toegangsweg naar het Res Nova- plein en wel naar aanleiding van een verzoek van

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 27