97 Regeling betreffende Gym- nasiaal of Middelbaar of daarmede gelijk te stellen Onderwijs. 15 NOVEMBER 1923 Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 19 Juli j.L, no. 68, werd vast- gesteld eene verordening, hö'udende bepalingen om- trent het verleenen van bijdragen aan ouders en ver- zorgers, die hunne kinderen of pupillen het onderwijs laten volgen aan inrichtingen waar Gvmnasiaal of Middelbaar of daarmede gelijk te stellen onderwijs wordt gegeven, uitgezonderd de door het Riikgesub- sidieerde openbare inrichtingen. VVat betreft de aanleiding tot het vaststellen dezer verordening, meenen wij te kunnen volstaan meteene verwijzing naar ons praeadvies van 5 juli j no. 68. Blijkens een van het Gemeentebesluur van Haarlem ontvangen. schrijven, is daf Gemeentebestuur van oor deel, dat het treffen van die regeling voorzooveel betreft de lioogere Handelsschool met 2-jarigen cur- sus en de Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met 5-jarigen cursus op een misverstand berust. De bedoeling van dat Gemeentebestuur was niet hoewel wij indertijd uit het schrijven van Haarlem geen andere conclusie hebben getrokken om de Gemeente Heemstede voor de keuze te stellen tusschen een vast schoolgeld van f 300.of een regeiing, waardoor het schoolgeld progressief wordt geheven en Heemstede 50 pCt. in de netto kosten betaalt, maar alleen om laatstbedoelde regeling te treffen, zooals die was neergelegd in de ontwerp-overeenkomst en zooals die ook door de andere betrokken gemeenten is vast- gesteld. Het gevolg van de door Uw College getroffen re- geling is geweest, dat Haarlem door de heffing van het maximum schoolgeld ad f 300 per leeriing thans circa f 2000.niinder heeft ontvangen, dan dit het geval zou geweest zijn bij vaststelling der overeen- komst aan progressief schoolgeld en bijdrage in de netto-kosten. Het vaststellen van een overeenkomst ingaande met den cursus 1922/1923 zou met veel

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 3