98 Ontruiming Schoolgebouw door Bureau voor Openbare Werken ten behoeve van het Openbaar Onderwijs. 15 NOVEMBF.R 1923 Aan den Raad. Bij ons is ingekomen een schrijve.n van het Hoofd der Openbare School alhier, waarin wordt uiteen ge- zet, dat de snelle toename van het leerlingenaantai en de uitbreiding van het getal leerjaren door de in- stelling van het Uitgebreid Lager Onderwijs tenge- volge hebben gehad, dat thans aan die school een toestand is ontstaan, welke den bloei van het onder- wijs ten zeerste belemmert. Om verschillende redenen acht hij het voor den goeden gang van het onderwijs noodzakelijk om te voorzien in de behoefte aan meer schoolruimte. Deze redenen zijn in 't kort samengevat de volgende 1. Het aantal leerlingen op de Openbare Lagere School bedraagt thans 165, verdeeld over 6 klassen, welke ondergebracht zijn in 5 lokaien. De kinderen van de 3e. klasse zijn, voorzoover de meisjes betreft, geplaatst in lokaal I! bij de kinderen der 2e. klasse en, voorzoover de jongens betreft, geplaatst in lokaal III bij de kinderen der 4e. klasse. Deze toestand is zeer schadelijk voor de eenheid van het onderwijs dezer kiasse, die gedurende de eerste twee leerjaren ongedeeld werd onderwezen. 2. Het aantal leerlingen op de openbare school voor Uitgebreid Lager Onderwijs bedraagt op heden 17, verdeeld in 2 klassen, welke zijn ondergebracht in één lokaal. Moge het aantal kinderen in deze klassen thans nog die conibinatie toelaten, het is buiten twijfel dat aan dit gecombineerd onderwijs vele nadeelen zijn verbonden. Bovendien zal in 1924 het 3e. leerjaar voor het Uitgebreid Lager Onderwijs wcrden inge- voerd, zonder dat daarvoor een afzonderlijke lokaliteit beschikbaar is 3. Bij verdere toename van het aanfal leerlingen die, gezien de snelle uitbreiding der gemeente ook in het middengedeelte, niet zal uitblijven, zal spoedig plaatsgebrek ontstaan, omdat men reeds thans het

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 7