98 15 NOVEMBER 1923 volgens de wet toegestane maximum aantal kinderen per lokaal vrij dicht is genaderd. Het hoofd der school acht het hierom gewenscht, dat zoo spoedig mogelijk nog twee leslokalen in ge- bruik worden genomen en het aantal leerkrachten, thans in totaal bedragende 6, eveneens met 2 wordt vermeerderd. Wij kunnen ons met deze motieven vereenigen en oordeelen het in het belang van het onderwijs aan de Openbare School om meer schoolruimte beschikbaar te stellen. Deze ruimte kan niet verkregen worden in het bestaande schoolgebouw en daarom stellen wij U voor, den uitbouw van de school, waarin thans liet Bureau voor Openhare Werken is gehuisvest, weer aan zijn vroegere bestemming terug te geven. De Lagere School zou dan in het tegenwoordige ge- bouw kunnen blijven, terwijl de U. L. O. afdeeling naar den uitbouw zou kunnen worden overgebracht. Met betrekkel;jk geringe kosten kan die uitbouw weer geschikt worden gemaakt voor onderwijsdoeleinden. Deze oplcssing achten wij temeer gewenscht, omdat ook het Bureau voor Openbare Werken thans niet over voldoende ruimte beschikt. Tevens zouden wij dan willen voorzien in de be- hoefte aan een gymnastieklokaal. Het komt ons het meest gewenscht voor dit te plaatsen op het terrein, dat bij de raadsbesluiten van 20 Juli 1922, no. 65 en iQ April 1923, no. 42, ten behoeve van de Openbare School is aangekocht. Resumeerende stellen wij U voor te besluiten, dat voor het Bureau van Openbare Werken een andere huisvesting moet worden gezocht, dat het gebouw, waarin dit Bureau thans is ondergebracht, weer aan zijn vroegere bestemming zal worden teruggegeven en plannen worden ontworper voor den bouw van een gymnastieklokaal. Het schrijven van het Hoofd der School over deze aangelegenheid ligt voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 18 October 1923. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 8