69 20 DECEMBER 1923 Waar in de Algemeene Politieverordening voor de gemeente Heemstede, zooals deze luidt na de laatste wijziging bij raadsbesluit van 16 Augustus 1923, no. 75, gesproken wordt van straten en wegen moet ge- lezen worden „openbare weg". Art. 68 te lezen als volgt Onder voertuigen wordt verstaan Elk vervoermiddel te land, bestemd om door een of meer trekdieren of personen te worden getrokken, geduwd of voortbewogen met uitzondering van kin- derwagens, kruiwagens en dergelijke lichte voertuigen. Onder voertuigen worden mede verstaan motorrij- tuigen en rijwielen. Onder motorrijtuigen, hetgeen vermeld wordt in art. 1 sub 1 der Motor- en Rijwielwet. Onder bestuurders van voertuigen zij, die deze be sturen of onder hun onmiddellijk toezicht doen be- sturen. Na art. 68 wordt ingevoegd Art. 68a luidende Er zijn in de Gemeente twee bebouwde kommen n.l. een noordelijke en een zuidelijke kom, nader aan- geduid op een bij dit besluit behoorende teekening, welke voor belanghebbenden ten Gemeentehuize ter inzage wordt nedergelegd. Waar de grenzen der kommen de openbare wegen snijden, zullen ijzeren borden worden geplaatst, be- vestigd aan ijzeren staven, waarop de woorden „Kom der gemeente Heemstede". Na art. 11 worden ingevoegd de volgende artikels Art. lla. Het is aan bestuurders van voertuigen verboden a. door te rijden, voordat hun de gelegenheid daartoe is gegeven, indien een weg door eene op marsch zijnde colonne der gewapende macht, door een begrafenisstoet, door een optocht, door eene ge- plaatste wacht, door dienstdoende beambten van het openbaar gezag of door de brandweer zoodanig is ingenomen, dat de doortocht niet zonder stoornis te verwekken kan plaats hebben b. langs een stilstaand op rails geplaatst tramrijtuig te rijden aan de zijde waar passagiers in- of uitstappen. Art. llb. Bestuurders van voertuigen zijn verplicht op den openbaren weg

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 2