69 20 DECEMBER 1923 hem bestuurde rijtuig te verminderen en dit desnoods te doen stilstaan. Art. 11 k. Het is verboden voorwerpen van welken aard ook, zoo dicht Iangs de tramrails te plaatsen, dat de tram niet ongehinderd voorbij kan rijden. Art. 111. Het is verboden op den openbaren weg te rijden met een voertuig, waarvan de lading het vrije uitzicht van den bestuurder op den weg voor het voertuig belemmert, tenzij een daarbij behoorend persoon ter voorkoming van gevaar het voertuig direct voorafgaat. Art. llm. Het is verboden zich met rijwielen te bevinden in het wandelbosch „Groenendaal" buiten de verharde rijwegen. Dit verbod is niet van toepassing op hen, die han- delen met vergunning van Burgemeester en Wethouders. Art. 11 n. Het is verboden zonder vergunning van Burge- meeeter en Wethouders met trek rij- of lastdieren, vee, voertuigen, krui- of handwagens (kinderwagens hieronder niet begrepen) a. buiten noodzaak te komen, te rijden of te ver- toeven op stoepen, voetpaden, kortom elk gedeelte van den openbaren weg, hetwelk alleen voor voet- gangers is bestemd b. buiten noodzaak te komen, te rijden of te ver- toeven op de tot voetpad bestemde, doch niet ver- hoogde klinkerstraat, tenzij om te laden of te lossen. Zoodanige vergunning wordt door Burgemeester en Wethouders slechts in buitengewone gevallen en nimmer langer dan voor 24 uur verleend. De verbodsbepalingen in dit artikel zijn niet van toepassing op bermen en zijkanten van wegen, ge- noemd in art. 67 sub 3, voorzoover rijwielen betreft. Art. 11 o. Het is verboden op den openbaren weg aan een kind beneden 14 jaren a. het besturen toe te vertrouwen van eenig voertuig, uitgezonderd rijwielen of bokkenwagens b. het geleiden of drijven toe te vertrouwen van trek-, rij-, lastdieren of vee.

Raadsnotulen Heemstede | 1923 | | pagina 5