6 Brug in de Zandvoortschelaan over de Houtvaart. 24 JANUARI1924 Aan den Raad Als gevolg van het zeer drukke verkeer langs de Zandvoortschelaan, vooral in de zomermaanden, vol- doet de brug over de Houtvaart, welke eene breedte heeft van nauwelijks 5 M, niet meer aan de eischen van het moderne verkeer en is ter plaatse een gevaar- lijke toestand ontstaan. Deze toestand is in het laafste jaar nog verergerd door de verbreeding vandeZand- voortschelaan, zoowel aan de zijde van Heemstede als aan die van Bloemendaal, met het gevolg, dat bij dit smalle brugje verkeers-stagnaties niet altijdkunnen uitblijven. In het belang van de veiligheid van het verkeer is het derhalve noodzakelijk bedoelde brug een behoorlijke verbreeding te doen ondergaan. Om reden deze brug op de grens met de gemeente Bloemendaal ligt, hebben wij ons tot het Bestuur van die gemeente gewend, met de vraag, of dit het tijd- stip gekomen acht om tot verbreeding van deze brug over te gaan en zoo ja, of het bereid is de kosten daarvan voor gemeenschappelijke rekening te nemen. In antwoord op die vraag heeft het Qemeentebestuur van Bloemendaal zich in principe tot medewerking bereid verklaard en toezending verzocht vatr een plan met raming van kosten. Naar aanieiding van dat ver- zoek is een p'an ontworpen, waarbij de breedte van de brug werd gebracht op 15 M. met aan weerszijden een verhoogd voetpad van 2 M. en eene breedte voor het rijverkeer van 11 M. De Commissie voor Open- bare Werken heeft zich met dit plan, waarvan de kosten op f 7500.— worden geraamd, geheel kunnen vereenigen. Dit plan is bij schrijven van 24 October j.l., gezon- den aan Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal. Nadat dit College nog inlichtingen heeft verzocht over de kosten van een brug van nog grootere breedte en van een brug, gemaakt van gewapend beton in plaats van baksteen en deze inlichtingen dooronszijn verstrekt, heeft het bij brief van 11 Januari j.I. bericht, dat de Raad van Bloemendaal besloten heeft om de helft der kosten verbonden aan het verbreeden dezer

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 9