18 Geldleening voor het Grondbedrijf. T 21 FEBRUARI 1924 De Raad der Gemeente Heemstede Gezien het voorstel van Burgemeester en Wet- houders dd. 19 Februari 1924; Gelet op de artt. 136 en 194 der Gemeentewet BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machtigen tot iiet aangaan van eene geldleening ten laste der gemeente Heemstede voor aankoop van gronden en aanleg van wegen voor het Grondbedrijf tot een bedrag van drie honderd duizend gulden pari, zulks tegen eene rente van vijf en drie kwart procent per jaar en ver- der op den grondslag van de volgende bepalingen 1 o. de gelden zullen worden opgenomen op I Maart 1924 2o. van het geleende bedrag zal gedurende negen achtereenvolgende jaren te beginnen in het jaar negen- tienhonderd vijf en twintig telkens op een nader door Burgemeester en Wethouders in overleg met den geld- schieter vast te stellen datum van elk jaar worden af- gelost een bedrag groot zeven duizend vijf honderd gulden, terwijl het resteerende bedrag in eens zal worden afgelost op 1 Maart 1934; de gemeente is echter bevoegd telken jare een grooter bedrag af te lossen, mits daarvan ten minste drie maanden te voren kennis gevende, doch bij het doen van zoodanige buitengewone aflossing zal de gemeente van dit be- drag drie maanden extra rente moeten betalen. De sommen welke boven het g,enoemde aflossingsbedrag worden terugbetaald, zullen worden afgeschreven van de laatste termijnen der periodieke aflossingen; 3o. De betaling der rente zal jaarlijks plaats hebben op eeti nader door Burgemeester en Wethouders in overleg met den geldschieter vast te stellen datum of data, berekend naar een rentevoet van 5% pCt. per jaar, telkens over de op den vervaldatum versdiul- digde hoofdsom 4o. de geldleening zal worden gesloten op onder- handscbe schuldbekentenis(sen), waarvan de kosten voor rekening van de gemeente komen 5o. rente en aflossing zullen worden gevonden uit de gewone inkomsten der gemeente. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den 21 Februari 1924. De Secretaris, L- De.Woorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 25