6e. Wijziging Gasverordening. 21 FEBRUARI 1924 Aan d^n Raad Bij raadsbesluit van 16 Augustus 1923, no. 71, is aan de gasverordening een bepaling toegevoegd, waar- bij het verboden wordt om in den muntmeter andere voorwerpen te werpen dan de daartoe bestemde munt- gaspenningen en waarbij boete wordt bedreigd tegen overtreding van dit voorschrift. De boete is bij dat besluit gesteld op 25 cent voor elk geval, dat eene overtreding wordt geconstateerd. In de vorige vergadering is door een Uwer leden als zijne meening te kennen gegeven, dat deze boete regeling niet billijk is en in sommige gevallen de op- gelegde boete te zwaar drukt. Wij hebben hierover het advies gevraagd van de Commissie voor de Bedrijven. Deze Commissie is van oordeel, dat een boete-systeem dient te worden ge- handhaafd, omdat anders een goede naleving der ver- ordening niet verzekerd is. Wel kan zij er voor ge- voelen een andere strafmaat aan te leggen. Zij advi- seert daarom in het vervolg niet meer een boete op te leggen van 25 cent voor elk geval, dat een over- treding wordt geconstateerd. ongeacht den omvang van de overtreding, maar om voortaan de boete te stellen op 5 cent voor elk voorwerpdat in strijd met de verordening in den muntmeter wordt aangetroffen, met verbeurdverklaring van de voorwerpen, waaimede de overtreding is gepleegd. Wij kunnen ons met dit advies vereenigen en stellen U voor om de gasverordening in dien geest te wij- zigen. Heemstede, 7 Februari 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, N. VOS, L.S.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 5