Steunregeling Werkloozen. 20 MAART 1924 In Uwe vergadering van 27 September 1923 werd besloten de bestaande regeling betreffende de werk- verschaffing met daaraan verbonden loonregeling, ge- noemd in ons advies van 30 Augustus 1923, no. 82, te laten voortduren tot 1 April 1924. De Werkloosheidscommissie aan welke door ons om advies is gevraagd, geeft in overweging boven- bedoelde regeling voort te zetten tot 19 April a.s. en alsdan tot beëindiging der werkverschaffing over te gaan. Dit tijdstip is gekozen om de menschen, die bij de werkversdiaffing zijn aangenomen, voldoende gelegenheid te bieden een ander werk te zoeken, ter- wijl wordt verwacht, dat dan ook in het algemeen meerdere werkgelegenheid zal openstaan. Waar het evenwel niet denkbeeldig is, dat niet allen er direct in zuüen slagen werk in het particulier be- drijf te vinden, acht de genoemde Commissie het tref- fen van eene steunregeling voor den komenden tijd meer gewenscht, dan door te gaan met werkver- schaffing. Wij kunnen ons met dit advies vereenigen en stel- !en U mitsdien voor de bestaande regeling betreffende de werkverschaffing te laten voortduren tot 19 April a.s. en vast te stellen bijgaande steunregeling voor werkloozen, die na gemeld tijdstip nog geen werk hebben kunnen bekomen. Ten slotte deelen wij U mede, dat bij vaststelling der voorgestelde regeling in hoofdzaak wordt voldaan aan het verzoek dd. 22 Januari 1924 van het Bestuur van den Haarlemschen Bestuurdersbond te Haarlem gericht aan Uwe vergadering. Heemstede, 15 Maart 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLLS. Aan den Raad.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 23