36 8e. Wijziging Algemeene Politieverordening, 15 APRIL 1924 Aan den Raad. In de verordening op den verkoop van melk op Zondag, vastgesteld bij raadsbesluit van 20 December 1923, no. 111, is o.m verboden om een winkel, waar melk en melkproducten worden verkocht, des Zondags voor het publiek geopend te hebben na des middags 12 uur. Het gevolg van deze bepaling is, dat niet alleen melkverkoopers, maar tal van andere winkeliers die ook melkproducten verkoopen, zij het in vele ge- vallen alleen als bijzaak, hun winkels na dat uur moe- ten gesloten houden. Het wil ons voorkomen, dat dit niet de bedoeling is geweest en daarom stellen wij U voor in de verordening te laten vervallen het verbod tot verkoop van melkproducten. Ook achten wij het beter niet meer te spreken van een verbod tot open- houden van den wiukel na genoemd uur, omdat ver- schillende melkverkoopers niet over een winkel be- schikken en derhalve niet onder de thans geldende verordening vallen. Voorts stellen wij U voor eene verordening te ma- ken tegen inbreuk op natuurschoon voor zoover be- treft het tegengaan van reclame, die de schoonheid van de omgeving zou schaden. Deze verordening geldt alleen voor het niet landelijke gedeelte der gemeente, terwijl een ongeveer gelijke verordening door de Pro- vincie is vastgesteld voor het landelijke gedeelte. Wij bieden U daarom het volgende ontwerp-besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 10 April 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 13