38 Gebouw voor Openbare Wer- ken tevens dienende voor de Brandweer. 15 APRIL 1924 Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 15 November j.!., no. 98, werden wij uitgenoodigd plannen in te dienen tot een andere huisvesting van het bureau voor Openbare Werken. Gevolg gevende aan deze uitnoodiging hebben wij door den Gemeente-Opzichter plannen laten ontwerpen met een raming van kosten voor een gebouw op een terrein aan het Wipperplein. Deze plaats komt ons voor dit doel zeer geschikt voor. In de eerste plaats ligt dit terrein, dat reeds eigendom der gemeente is, in het centrum der gemeente, terwijl ook een groot voor- deel is, dat het aan groot scheepsvaarwater is gelegen, zoodat materialen rechtstreeks kunnen worden aange- voerd en opgeslagen achter het te stichten gebouw. Wij hebben gemeend dit terrein en gebouw tevens dienstbaar te moeten maken voor de brandweer. Zoo is op het terrein geprojecteerd ten behoeve van de automobielbrandspuit eene garage, welke tevens als laddeibergplaats zal kunnen gebruikt worden. Een ge- deelte van de bovenverdieping van het gebouw zou- den wij willen bestemmen als chauffeurswoning. Deze chauffeur, die steeds beschikbaar moet zijn voor de 'orandweer, zou daarnaast nog werkzaamheden kunnen verrlc îten bij het bedrijf voor Openbare Werken. Vooris is bij het geoouw ontworpen een toren voor het drogen van brandslangen en voor oefeningen van het brandweer personeel. De kosten van het gebouw, dat een frontbreedte heeft van ruim i5 M. en een diepte van ongeveer 12.50 M. worden met inbegrip van centiale verwarming en meubilair geraamd op f 43.800. de kosten van ophooging, bestrating, beharding en afsluiting van het terrein, benevens die van het maken van een steiger, en een flinke bergloods worden geraamd op f 10.000, terwijl de kosten van aanleg van een gedeelte van het Wipperplein vöör het gebouw worden begroot op f6900, zoodat de werken in totaal een uitgaaf zullen vorderen van rond f 61.000— De waarde van het terrein, groot 3350 M2 kan worden gesteld op f 18.000. Wij meenen, dat met het ter beschikking stellen van dit terrein en de stichting van deze gebouwen in de naaste toekomst is voorzien in voldoende ruimte voor den dienst van Openbare Werken en voor de Brandweer. De Commissie voor Openbare Werken kan zich eveneens met dit plan vereenigen. Wij stellen U daarom voor het voor deze werken benoodigde crediet te verleenen. Een teekening en raming van kosten zijn voor U ten Raadhuize ter inzage nedergelegd. Heemstede, 10 April 1924. Burgemeester en Wethouders van Meemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 21