Algemeene Herziening U itbreidingsplan 15 APRIL 1924 Aan den Raad. Volgens art. 31, 2e lid der gewijzigde Woningwet moet het Uitbreidingsplan ten minste één maal in de tien jaren worden herzien. Hoewel het Uitbreidingsplan vastgesteld bij raadsbesluit van 28 Augustus 1912, goedgekeurd door Ged. Staten bij besluit van 26 Fe- bruari 1913, no. 42, in den loop der jaren herhaalde malen is herzien, teneinde dit aan verschillende gewij- zigde toestanden aan te passen, wordt door ons de wenschelijkheid gevoeld om het Uitbreidingsplan aan een hernieuwde studie te onderweroen. Daartoe geeft onder meer aanleiding het vele bouwen in deze gemeente, waardoor langzamerhand voor bouvvexploitatie in aanmerking kornen de terreinen, waarop nog geen uitgewerkt plan is geprojecteerd, maar het toekomstbeeld nog slechts in algemeene lijnen is aangegeven, terwijl ook het veikeersvraagstuk zoowel wat betreft het lokale verkeer als het doorgaand verkeer ernstig onder oogen moet worden gezien. Bij de hervatting der studie van het Uitbreidingsplan zal op zeer nuttige wijze partij kunnen worden getrok- ken van de ervaring, welke in deze gemeente bij de zeer levendige bebouwing der laatste jaren is opgedaan aangaande de middelen, waardoor deze bebouwing in goede banen kan worden geleid en het landelijke ka- rakter der gemeente en haar van oudsher bekende natuurschoon zooveel mogelijk zullen kunnen bewaard blijven. De kosten dezer algemeene herziening worden door den schoonheidsadviseur geraamd op rond f 6000. Wij stellen U voor om ons een crediet te verleenen tot genoemd bedrag. Heemstede, 10 April 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 5