Internationale Voorjaars Bloemententoonstelling te Heemstede in 1925. 22 MEI 1924 Aan den Raad. Zooals U bekend is zal in het voorjaar van 1925 alhier in Groenendaal eene internationale bloementen- toonstelling worden gehouden, uitgaande van de Al- gemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Deze tentoonstelling belooft, wat omvang en schoonheid betreft, de vorige, welke in 1910 in den Hout is ge- houden, nog te overtreffen. De voorbereidende werkzaamheden zullen in den nazomer reeds een aanvang nemen en tot dat doel zijn indertijd de weilanden van Groenendaal, welke o.m. als tentoonstellingsterrein zullen worden gebe- zigd, niet langer dan tot 1 Juli 1924 verhuurd. Op 12 April j.l. is van het Hoofdbestuur van ge- noemde Vereeniging een schrijven bij ons College ingekomen, waarin wordt uiteengezet, dat de kosten, die de opbouw en de voorbereiding der tentoonstelling eischen zeer aanzienlijk zijn en waarin ter vermindering dezer uitgaven wordt gevraagd om den aanleg van water, gas en electriciteit voor rekening der gemeente te nemen. Verder wordt verzocht om 35000 trottoir- tegels in bruikleen te mogen ontvangen om daarmede enkele veel te gebruiken wandelpaden op het terrein te kunnen beleggen. Volgens opgaaf van den Directeur van de Gas-, Duinwater- en Electriciteitsbedrijven zullen de aanleg- kosten van gas-, water- en electriciteitsleidingen f 1500 bedragen, waarbij is aangenomen, dat het geleverde materiaal na afloop wordt teruggenomen en daarbij een waardevermindering van 20 pCt. heeft ondergaan. De kosten der trottoirtegels zullen volgens opgaaf van den Gemeente-Opzichter ongeveer f 5500 bedra- gen. Deze tegels kunnen lafer voor den aanleg van trottoirs worden gebruikt, zoodat deze aankoop geen bezwaar is. Wij zijn gaarne bereid aan het verzoek der Veree- niging te voldoen, omdat wij van meening zijn, dat het belang, dat de Gemeente bij het welslagen dezer tentoonstelling heeft, ruimschoots opweegt tepen dit financieel offer. Wij geven U daarom in overweging ons het daar- voor benoodigde crediet te verleenen door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit. Heemstede, 17 April 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, Dr. DROOG, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 11