Verordening op de Vrijwillige Brandweer te Heemstede 22 MEI 1924 Aan den Raad. In ons advies van 10 April j.L, no. 37, betreffende nieuwe organisatie van de Brandweer is in uitzicht gesteld eene nadere veiordening, regelende den dienst bij de Brandweer en de vergoeding aan kader en manschappen. Deze verordening woidt U hierbij ter vaststelling aangeboden. Ter toelichting dezer veror- dening vestigen wij Uwe aandacht op het volgende Blijkens het bepaalde in art. 1 is in elk spuitenhuisje o.m. aanwezig een slangenwagen en een ladderwagen, terwijl in de spuitenhuisjes in het noorden en zuiden bovendien aanwezig is eene handbrandspuit. Daarmede is voldaan aan den wensch van enkelen Uwer om een paar oude pompen voor reserve te behouden. Het ligt in de bedoeling, zoodra de garage voor de motorspuit gereed is, het brandspuithuisje bij de openbare lagere school op te heffen. Zooals U blijkt uit art. 3 worden enkele wijzigingen gebracht in de indeeling van het kader en het perso- neel. Ook worden in dat artikel niet meer genoemd de wekkers en brandwachten. De wekkers kunnen vervallen door de nieuwe alarmeerinrichting, terwijl de brandwacht blijft opgedragen aan de politie, die daarvoor niet meer door brandwachten bijgestaan be- hoeft te worden. In art. 4 is als nieuwe bepaling o.m. toegevoegd, dat de brandmeesters en spuitgasten worden ontslagen bij het bereiken van een bepaalden leeftijd, terwijl dit eveneens zal geschieden wegens het gaan wonen op een grooten afstand van de brand- weercentrale. Het komt ons voor, dat deze bepalingen alleszins in het belang zijn van een goed functioneeren van de brandweer. Ten slotte vestigen wij Uwe aandacht nog op art. 14 waarin de jaarlijksche vergoedingen aan de leden van het korps zijn geregeld. Deze vergoedingen wor- den voorgesteld tot de bedragen, zooals deze bij de raadsbesluilen van 25 November 1918, no. 84 en 5 Augustus 1919, no. 46, zijn vastgesteld, met uitzon- dering van die voor de spuitgasten, wier vergoeding van f 2.50 per jaar wordt gebracht op f 10.omdat zij nu verplicht zijn een rijwiel te hebben. De bezoldiging van den chauffeui adviseeren wij U te regelen in eene aanvulling van de loonregeling voor de werklieden, waartoe U tevens een ontwerp besluit ter goedkeuring wordt aangeboden. Heemstede, 1 Mei 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 15