47 Schoolartsen. 22 MEI 1924 Aan den Raad. Zooals Uwen Raad bekend is, werd door de Com- missie van Toezicht op het lager onderwijs en ook door de Oudercommissie der Openbare School ver- zocht te willen overgaan tot het instellen van genees- kundig toezicht op de leerlingen der verschillende scholen. Naar aanleiding hiervan en mede omdat het ook ons College gewenscht voorkomt dat tot de instelling van het instituut „Schoolarts" wordt overgegaan, werd door ons eenigen tijd geleden zoowel aan de besturen der verschillende in deze gemeente gevestigde bijzondere lagere scholen als aan de besturen der bijzondere be- waarscholen mededeeling gedaan van ons voornemen om te dier zake een voorstel bij den Raad in te dienen. Alle besturen verklaarden zich gaarne bereid om over de leerlingen hunner scholen medisch toezicht te laten uitoefenen, zoodat dit toezicht, wanneer het wordt in- gesteld, zich zal uitstrekken over plm. 1300 leerlingen. Door ons werd voorts eene ontwerp-verordening betreffende aanstelling en werkkring van de school- artsen om advies gezonden aan den Inspecteur van het Lager Onderwijs en aan de Schoolcommissie voornoemd. Beiden konden zich met de ontwerp-verordening, behoudens enkele kleine wijzigingen, heel goed ver- eenigen. Met de voorgestelde wijzigingen is doorons, voor zoover zulks geen bezwaar ontmoette, rekening gehouden. Uit de ontwerp-verordening, welke U hierbij aan- geboden wordt, zal Uw College blijken, dat daarin de mogelijkheid opengelaten is, meer dan één school- arts aan te stellen. Dit komt ons gewenscht voor met het oog op het groote aantal kinderen, waaroverzich het toezicht zal uitstrekken. Voor de regeling van de bezoldiging mogen wij U verwijzen naar het afzonderlijke ontwerp-besluit, zoo- als dat hierbij gaat. Berekend naar het aantal thans schoolgaande kinderen zal de jaarlijksche bezoldiging van het medisch schooltoezicht ongeveerf 1000 bedragen Onder mededeeling, dat de verschillende op dit punt betrekking hebbende stukken voor U ten Raad- huize ter inzage liggen, stellen wij U voor bijgaande twee ontwerp-besluiten vast te stellen. Heemstede, 1 Mei 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS. f ■- -■ w --■ -

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 26