47 22 MEI 1924 de Gemeenle, waarop toezicht op den gezondheids- toestand wordt uitgeoefend dan wordt zijn kaart door het hoofd der school in gesloten omslag naar het hoofd der andere school gezonden. Verlaat de leerling de school dan wordt de kaart binnen acht dagen door het hoofd der school afge- geven aan de ouders of verzorgers van den leerling. De schoolarts bezoekt iedere school waarover zijn toezicht zich uitstrekt ten miriste éénmaal per maand op met het hoofd der school overeengekomen dagen en uren. Hij heeft het recht te allen tijde de school te be- zoeken, doch kan behalve in geval van besmettelijke ziekte of van een andere dringende omstandigheid ter beoordeeling van den Burgemeester, alleen dan leer- lingen onderzoeken, als hij zijn bezoek ten minste 2 maal 24 uren te voren aan het hoofd der school heeft aangekondigd. De schoolarts is verplicht, ook buiten de tijden in artikel 5 en in dit artikel bedoeld, zoo spoedigmoge- lijk de school te bezoeken, wanneer hem dit door het hoofd der school schriftelijk wordt gevraagd bij het vermoeden of bestaan van besmettelijke ziekte of wegens een andere dringende omstandigheid ter be- oordeeling van den Burgemeester. Geeft het onderzoek, bedoeld in de artikelen 5 en 8, den schoolarts aanleiding om geneeskundige behan- deling van een leerling wenschelijk te achten, dan doet hij hiervan mededeeling aan het hoofd der school. Deze geeft daarvan schriftelijk kennis aan de ouders, voogden of verzorgers en zendt aan den schoolarts bericht, welk gevolg aan deze mededeeling is gegeven. Is de schoolarts van oordeel, dat dan geeft hij daarvan kennis aan Burgemeester en Wethouders. De schoolarts is niet bevoegd aan het hoofd der school of de onderwijzers(essen) bevelen te geven. Acht hij voor een leerling een bijzonderen maatregel (zooals het aanwijzen van een bepaalde zitplaats) noo- dig, dan verzoekt hij het hoofd der school hierin te voorzien of hieromtrent voorstellen te doen. ls hij van Artikel 8. Artikel 9. deeling geen of geen voldoend Artikel 10.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 29