47 22 MEI 1924 oordeel, dat aan zulk een verzoek geen of geen vol- doend gevolg is gegeven, dan geeft hij daarvan ken- nis aan Burgemeester en Wethouders. Artikel 11. De schoolarts wijst aan het hoofd der school de leerlingen aan, die lijden aan kwalen, welke voor de overige kinderen nadeelig of hinderlijk zijn met opgave van hen, ten aanzien van wie het raadzaam is, hun tijdeiijk het verblijf op de school te ontzeggen. De redenen van de tijdeiijke verwijdering worden door den schoolarts schriftelijk medegedeeld aan het hoofd der school, terwijl deze verplicht is de redenen mondeling aan de ouders of verzorgers mede te dee- len, die hij daartoe bij zich kan ontbieden. Le schoolarts, de hoofden der scholen en de on- derwijzers van bijstand zijn verplicht al hetgeen met betrekking tot den gezondheidstoestand der leerlingen te hunner kennis komt, geheim te houden. Hij wijdt zijne bijzondere aandacht aan achterlijke kinderen, houdt afzonderlijk aanteekening van hen en deelt zijne bevindingen te hunnen aanzien aan het hoofd der school inede. Artikel 12. Het in artikel 5 bedoelde onderzoek heeft niet plaats ten aanzien van die leerlingen, die binnen 30 dagen voor of 14 dagen na hunne komst op school een geneeskundig onderzoek, zooals de schooiarts dit pleegt in te stellen hebben ondergaan, mits de uitslag van dat onderzoek door den arts, die het onderzoek heeft ingesteid aan den schooiarts wordt medegedeeld. Aan de ouders of verzorgers van de leerlingen wordt binnen eene maand na het inwerking treden van deze verordening door het hoofd der school medegedeeld, dat van gemeentewege geneeskundig schooltoezicht wordt uitgeoefend, welk toezicht zich uitstrekt over alle leerlingen, tenzij door de ouders of verzorgers binnen 14 dagen na die kennisgeving is medegedeeld liet toezicht voor hunne met namen genoemde kinde ren of pupillen niet te weuschen. Slechts bij dringende noodzakelijkheid zal zich het toezicht ook over deze leerlingen uitstrekken. Voor leerlingen, welke na het mwerkingtreden dezer verordening worden toegelaten, wordt de kennisgeving aan de ouders of verzorging in het vorig lid bedoeld, gedaan binnen een week na het verzoek om toelating.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 30