47 22 MEI 1924 Artikel 13. De schoolarts treedt als zoodanig niet op als behan- delend geneesheer. Echter kan hij bij dringende noodzakelijkheid, bij zijn bezoek aan de school, die maatregelen nemen, die hij in het belang van den leerling wenschelijk acht. Deze maatregelen mogen uitsluitend het karakter van eerste hulp dragen. Artikel 14. Onder besmettelijke ziekten verstaat deze verorde- ning de ziekten, bedoeld in art. 1 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 134) zooais die laat- stelijk is gewijzigd, zo'omede die genoemd in de Ver- ordening voor de openbare scholen en voor het on- derwijzend personeel aan die scholen in de gemeente Heemstede. Artikel 15. De schoolarts stelt. wanneer hem dit noodig voor- komt, aan Burgemeester en Wethouders voor om tot tijdelijke sluiting van eene school of tot desinfectie van eene school of van een klasselokaal over te gaan. Artikel 16. De schoolarts is belast met het onderzoek naar de gezondheid van het aan te stellen onderwijzend per- soneel, indien hem dit door Burgemeester en Wethou- ders wordt opgedragen. Hij is voorts verplicht een onderzoek in te stellen naar den gezondheidstoesfand van een onderwijzer of eene onderwijzeres, ten aan- zien van wien hem dit door Burgemeester en Wet- houders of het Bestuur eene Bijzondere School is op- gedragen. Dit onderzoek heeft, tenzij bij dringende noodzakelijkheid, ter beoordeeling van Burgemeester en Wethouders, niet plaats, wanneer de onderwijzer of onderwijzeres, na met het voorgenomen onderzoek m kennis te zijn gesteld, binnen 8 dagen door een geneeskundige is onderzocht en de uitslag van het onderzoek aan den schoolarts is medegedeeld. Hij is verplicht, voor zoover zijn ambfseed hem dit niet belet, zijne bevindingen aan Burgemeester en Wethouders mede te deelen. Onverrninderd hunne verplichting tot naleving van de bepalingen dezer verordening, zijn de schoolartsen gehouden de voorschriften na te komen, welke hun,

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 31