50 Afwijking bebouwing Adriaen van Ostadeplein. 22 MEI 1924 De Raad der Oemeente heemstede Gezien een verzoek van de Gebr, Baalbergen en Volkers om afwijking van de bij herziening XVII van het Uitbreidingsplan vastgestelde bebouwing voor de Zuidzijde van het Adriaen van Ostadeplein Overwegende, dat op dat hoekterrein gesloten be- bouwing zonder voortuinen is toegestaan, doch aan weerszijden dezer bebouwing aan het plein nog een open ruimte is geprojecteerd dat adressant vergunning vraagt voor den bouw van een blok van 6 woningen met voortuinen dat de architect Ir. Jos. Th. J. Cuypers geen be- zwaar heeft tegen inwilliging van dit verzoek, omdat daardoor aan die zijde een goede afsluiting van het P'ein kan worden verkregen, maar hij dan als voor- waarde wenscht gesteld te zien, dat tusschen dit blok en de te bouwen huizen aan de Jan van Goyenstraat en de Pieter de Hooghstraat een behoorlijke open ruimte wordt gelaten Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machtigen om on- der door hen te stellen voorwaarden aan Gebr. Baal- bergen en Volkers, vergunning te verleenen tot het bouwen van een blok van zes woningen aandezuid- zijde van het Adriaen van Ostadeplein mits tusschen dit blok en de woningen aan de Jan van Goyenstraat een open ruimte wordt gelaten van minstens vijf Meter en de te bouwen woningen aan de Pieter de Hoogh- straat van minstens vijftien Meter. Godnan ter openbare raadsvergadering^vfn den 22 De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 39