53 Droogtoren bij gebouw voor Openbare Werken. 22 MEI 1924 Aan den Raad. Naar aanleiding van de toezegging docr den Voor- zitter der vorige raadsvergadering om nogeensonder het oog te zien, of in de plaats van den toren eene andere gelegenheid kan worden gevonden om slangen te drogen, deelen wij U het volgende mede. Het drogen der slangen geschiedt thans aan een zijgevel van de Openbare School. Dit heeft tengevolge, dat bij regenachtig en vochtig weer het lang kan du- ren voor de slangen goed droog zijn, waardoor deze veel hebben te lijden. Bovendien zou, wanneer deze plaais voor dat doel bestemd bleef, veel tijd verloren gaan luet het heen en weer brengen der slangen.ter- wijl een vlug uitrukken der brandweer zou kunnen worden bemoeiiijkt. Om van een goed functioneeren der brandweer verzekerd te zijn, achten wij het nood- zakelijk, dat de slangen steeds blijven in de nabijheid van de brandweercentrale. Als plaats voor het drogen is genoemd het lerrein bij de Oasfabriek. Men behoudt dan echter het bezwaar bij het drogen der slangen, dat deze aan weersinvloeden zouden blijven blootgesteld. Hierom zijn wij andermaal tot de slotsom gekomen, dat het in het belang van de brandweer, derhalve in het belang der gemeente is, dat het drogen der slarigen geschiedt in een droogtoren bij de brandweercen- trale. De kosten van den toren, worden geraamd op f 1700.en met inbegrip van den schoorsteen voor centrale verwarming op f 2050.—. Evenals het geheele gebouw, dat bij een inhoud van rond 2300 M3 geraamd wordt op f 35.000.of f 15.25 per M3, is ook de toren zeer sober gehouden. Verder mag niet uit het oog worden verloren, dat de toren tevens zal worden ingericht als oefenplaats in het klim- men voor de manschappen van de brandweer en een goede plaats biedt voor de alarmeerinrichting voor de oproeping van het brandweerpersoneel overdag. De schoorsteen van de centrale verwarming kan tegelijk met den toren worden opgetrokken. Die schoorsteen wordt wel is waar iets hooger dan noodig zou zijn zonder toren, maar daardoor kan hij inwendig kleiner zijn, zonder dat dit aan de goede trekking schaadt en

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 45