/3 OCTOBER 1924 aanvang af de plantsoenen aan de gemeente waren gekomen, zou toch de rente van het kapitaal van den grond omgeslagen zijn geworden over het geheele terrein na aftrek van de oppervlakte van wegen en plantsoenen en zou dus de Vereeniging per M2 een hoogeren canon hebben moeten betalen. Wij zien dan ook in de aanvaarding van de plantsoenen en kwijt- schelding van den canon niet het juiste midde! om uit de moeilijkheden te geraken. Intusschen is het noodzakelijk maatregelen te treffen, waarmede het Bestuur geholpen is. De eerste hypotheek werd indertijd door „Tuinwijk" op voordeelige wijze gesloten, alleen werd daarbij bepaald, dat de aflossing moet plaats hebben in 45 jaren, terwijl de levensduur der huizen veel langer gesteld kan worden. Door die snelle aflossing wordt dus in zekeren zin een stille reserve gekweekt, terwijl na verloop van de 45 jaren de vereeniging wel in een zeer gunstige conditie zou kunnen verkeeren. Het verleenen van subsidie komt ons daarom althans voor- loopig niet gewenscht voor. Na overweging en bespreking met het Bestuur der Vereeniging komt het ons thans als de meest aange- wezen oplossing voor, wanneer de gemeente aan „Tuinwijk" verleent voorschotten tot dekking van de tekorten op de exploitatie. Aan de hand van den uit- slag der exploitatie zouden wij dan telken jare het bedrag van het voorschot willen bepalen. Zouden deze voorschotten rentedragend zijn, dan zou dit de exploitatie nog meer bezwaren, zoodat wij deze althans voorloopig renteloos zouden willen verleenen. Om- zetting in rentedragende voorschotten zou kunnen geschieden, zoo spoedig de uitslag van de exploitatie daartoe aanleiding geeft. De voorschotten, welke zullen worden verleend, zulleri als schuld aan de gemeente worden beschouwd en als zoodanig afzonderlijk op de balans moeten voorkomen, terwijl terugbetaling zal moeten plaats hebben op de wijze door ons te regelen. Wij steilen U voor aan de woningbouwvereeniging „Tuinwijk" steun te verleenen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. Heemstede, 10 October 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 10