99 Zô OCTOBER 1924 Vrijstellingen. Art. 5. Van de belasting zijn vrijgesteld lo. alle openbare vermakelijkheden waarvan de onzuivere opbrengst ten volle of na aftrek van ten hoogste 30 pCt. voor dekking van noodzakehjke on- kosten, bestemd is voor een liefdadig doel 2o. de met machtiging van Burgemeester en Wet- houders afgegeven vrijbiljetten 3o. Voordrachten, welke uitsluitend een godsdienstig wetenschappelijk, sociaal of politiek karakter hebben, onverschillig of zij al dan met worden toef^ht door lichtbeelden, tenzij behalve de genoemde hchtbeelden met deze voordrachten iets is verbonden, dat m den zin dezer verordening als vermakelijkheid is te be- SC4oUWwedstrijden in de open lucht, tot welke wed- strijden toegang wordt verleend tegen betahng door niet-leden van niet meer dan 10 cent per persoon 5o. vermakelijkheden, welke worden gegeven op den openbaren weg, tenzij deze geheel of gedeeltelijk ten behoeve van die vermakelijkheden aan den pu- blieken dienst is onttrokken De beoordeeling of een reden tot vrijstellmg aan- wezig is, geschiedt door Burgemeester en Wethouders. Aansprakelijkheid belasting. Art. 6. De belasting is hoofdelijk verschuldigd door den ondernemer der openbare vermakelijkheid, door den- crene op wiens naam of voor wiens rekenmg zij plaats îieeft en den exploitant van het gebouw of terrein waar zij wordt gegeven. Indien volgens het bepaalde in het voorgaand lid van dit artikel meerdere personen belasting verschul- disd zijn wegens een zelfde vermakelijkheid, îs 'yder hunner tot betaling van het geheele bedrag verplicht, echter met dien verstande, dat betaling door een hun- ner de anderen van de verplichting bevrijdt. Hij die belasting is verschuldigd, is verplicht min- stens '8 dagen voor het geven der openbare vermake- lijkheid, daarvan aangifte te doen bij den Controleur der Oemeente-financiën. Toegangsbewijzen. Art. 7. Tot richtige heffing der belasting wordt gevorderd, dat de ondernemers van openbare vermakelijkheden, met uitzondering van hen, die ambtshalve recht van toegang hebben, niemand mogen toelaten dan voorzien

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 17