Verordening op de invorde- ring der belasting op too- neelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden in de gemeente Heemstede. QQ 23 OCTOBER 1924 Artikel 1. De invordering der belasting op too- neelvertooningen en andere openbare vermakelijkheden geschiedt door den Gemeente-Ontvanger, overeenkom- stig de artikelen 253 tot en met 262 der Oemeentewet. Artikel 2 Ieder die voornemens is eene openbare vermakelijkheid te geven, is verplicht tot invulling van de formulieren, die hem daartoe worden aangeboden. De inhoud dezer formulieren wordt door Burge- meester en Wethouders vastgesteld. Van de inlevering der formulieren wordt desgevraagd een bewijs van ontvangst afgegeven. Artikel 3. De belasting moet bij vooruitbetaling worden voldaan. De Controleur der gemeente-financiën bepaalt het bedrag der belasting. Bij inlevering van de ongebruikte toegangsbewijzen, wordt, hetgeen blijkt te veel te zijn betaald,teruggegeven. Artikel 4. De Controleur der gemeente-financiën is bevoegd, indien de belastingschuldige het verlangt, een aanslag voor langer dan een dag te regelen de aanslag moet alsdan betaald worden vöôr den aan- vang van den termijn waarover de aanslag loopt. Artikel 5. Tegen de betaling van de belasting kan de belastingplichtige bezwaren inbrengen bij den Con- troleur der gemeente-financiën binnen twee maanden nadat het bedrag te zijner kennis is gebracht. Artikel 6. Onverminderd het bepaalde bij art. 271 der Gemeentewet wordt de ondernemer op wiens

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 19