100 Crediet voor Rioleeringsplan. 23 OCTOBER 1924 Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 15 April 1924, no. 33, werd een crediet toegestaan tot dekking van de kosten verbonden aan een algemeene herziening van het Uit- breidingsplan. Bij de bespreking van dat punt werd door een Uwer leden de wenschelijkheid betoogd, om deze herziening te doen samenvallen met de vaststel- ling van een nieuw rioleeringsplan. Deze aangelegen- heid had reeds meermalen een punt van overweging in ons College uitgemaakt. Wij zijn eveneens van meening, dat het bestaande rioleeringsysteem als ge- volg van het zich steeds uitbreidende wegennet op den duur niet meer aan redelijke eischen zal kunnen voldoen, welke meening door de Commissie voor Openbare Werken wordt gedeeld. Vooral ook met het oog op de spoedig 4e verwachten exploitatie van verschillende terreinen, zooals ten noorden van de Koediefslaan en ten oosten van de Raadhuisstraat, is het gewenscht het ontwerpen van een nieuw riolee- ringsplan spoedig ter hand te nemen. Wij hebben ons daarom gewend tot een op dat gebied deskundig bureau en wel tot het Ingenieurs- bureau voorheen J. van Hasselt en De Koning, te Nijmegen. Met een der Ingenieurs van dat bureau lieeft alhier een bespreking plaats gehad, waarbij te kennen werd gegeven, dat de bedoeling is een alge- meen plan van rioleenng te verkrijgen, zoodanig, dat in het vervolg alles wat in de gemeente aan nieuwe rioleeringen gemaakt wordt, als onderdeel in het alge- meene plan kan worden ondergebracht. In dat plan zal de thans reeds bestaande rioleering zooveel moge- lijk worden opgenomen. Het te maken project zal moeten bevatten de op den duur aan te leggen hoofd- verzamelriolen, wat betreft hunne afmetingen, plaats en hoogteligging, de wijze van doorspoelen dezer riolen, de wijze en plaats van loozing op de openbare wateren, de plaats voor een eventuee! te maken rei- niging van rioolwater met een globale aanduiding van de inrichting daarvan en voorts eene raming van de aanlegkosten en van de jaarlijksche bedrijfsonkosten. Het ontwerpen van dit plan zal met inbegrip van alle onkosten ten hoogste f 1500 bedragen, waarom wij U voorstellen ons een crediet tot dat bedrag te verleenen. Heenistede, 14 October 1924 Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 21