Overeenkomst met de alge- meene vereeniging voor Bloembollencultuur. 23 OCTOBER 1924 Aan den Raad. Zooals U bekend is, wordt door de Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur, rondgezien naar een geschikt terrein voor stichting van administratie- beurs- en tentoonstellingsgebouwen. Enkele jaren geleden werd door deze gemeente een voor dat doel gunstig gelegen terrein aan hetValken- burgerplein gratis beschikbaar gesteld, maar wegens verschillende omstandigheden heeft de Vereeniging toen geen gebruik van dat aanbod gemaakt. De bloemententoonstelling, welke in het voorjaar van 19:5 alhier zal worden gehouden en voornamelijk het te plaatsen tentoonstellingsgebouw, hebben aanlei- ding gegeven tot nieuwe besprekingen over deze aan- gelegenheid. Het Hoofdbestuur der Vereeniging zou, hidien de gemeente den benoodigdert grond beschik haar wil stellen, het houten tentoonstellingsgebouw w.llen overplaatsen naar het terrein op Valkenburg begrensd door het Valkenburgerplein, de Valkenbur- gerlaan, de Zomerlaan en de Molenlaan, groot onge- veer 8000 M2. Het zou dan in het voornemen liggen, om spoedig over te gaan tot de stichting van het Hoofdgebouw aan het Valkenburgerplein, terwijl het houten tentoonstellingsgebouw na verloop van tijd zal worden vervangen door een steenen gebouw. De vraag is nu, of het belang, dat de gemeente bij deze zaak heeft, opweegt tegen een financieel offer gelijkstaande aan de waarde van circa 8000 M2. gun- stig gelegen bouwterrein. WÏj meenen deze vraag bevestigend te moeten be- antwoorden. In de eerste plaats zal daardoor de zeker- heid worden verkregen, dat aan het Valkenburgerplein een monnmentaal gebouw zal verrijzen, dat een waar- dige afsluiting zal worden van de Heemsteedsche Dreef. Bovendien zal daardoor in het centrum der gemeente een gebonw worden gesticht, dat uitnemend geschikt is voor het houden van tentoonstellingen niet alleen op het gebied van bloembollencultuur, maar voor tal van andere doeleinden.

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 23