96 10e. Wijziging Algemeene Politieverordening. Z3 OCTOBER 1924 De Raad der Gemeente Heemstede Overwegende, dat het gewenscht is een maximum snelheid vast te stellen voor het bevaren van de Leid- schevaart zoowel voor de veiligheid van het scheep- vaartverkeer op die vaart als" ter be.scherming van haar oevers Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders BESLUIT: de Algemeene Politieverordening dezer gemeente als volgt te wijzigen Na artikel 36 wordt ingevoegd een nieuw artikel luidende Art. 36a. Vaartuigen door middel van stoomtuigen of andere mechanische krachtwerktuigen bewogen, mogen in de Leidschevaart niet varen met eene grootere snelheid dan van 180 M. per minuut. Deze snelheid mag ten hoogste 75 M. per minuut bedragen a. bij het varen binnen een afstand van 100 M. van een brug over de Leidschevaart b. bij het voorbij varen van in tegengestelde rich- ting varende vaartuigen c. bij het varen langs diepgeladen open vaartuigen of vaartuigen in lossing en lading. Door of vanwege Burgemeester en Wethouders kan worden gelast om bij het naderen van en varen door of langs bruggen, uitbaggeringen of andere werken, die gemaakt of hersteld worden of kortelings gemaakt of hersteld zijn, de hierboven aangegeven maximum snelheden nog te verminderen. Overtreding van het bepaalde in dit artikel wordt gestraft met eene boete van ten hoogste f 25 of hech- tenis van ten hoogste 6 dagen. Gedaan ter openbare raadsvergadering van den October 1924. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 5