101 Benoeming Onderwijzer O.L. Sehool. 4 DECEMBER 1924 Aan dt'n Raad Zooals Uw Coliege bekend is, werd in October 1Q23 de wenschelijkheid betoogd het aantal leerkrach- ten aan de Openbare Lagere School met twee uit te breiden. In verband met de wijzigingen, welke de Lager Onderwijswet 1920 ondergaan heeft bij de wet van 30 Juni 1924, Stbl. no. 319, werd door ons, dd. 22 Juli 1924, no. 77, echter aan Uw College voorgesteld over te gaan tot de benoeming van één onderwijzer aan die school, terwijl wij in ons voorstel mededeel- den, dat wij, wanneer het juiste aantal Ieerlingen na den aanvang van den nieuwen cursus bekend zou zijn en dit zou zijn gestegen boven 192, zouden overwe gen, of een voorstel zou worden gedaan tot benoe- ming van nog een ieerkracht. Op 16 September j.l. was het aantal leerlingen de 192 belangrijk overschreden en bedroeg dit 204, ter- wij! het sindsdien nog grooter geworden is. Het komt ons daarom hoogst gewenscht voor tot de aanstelling van nog een leerkracht over te gaan. Het is niet onwaarschijnlijk, dat het aantal leerlingen dit jaar nog zoodanig zal stijgen, dat van de twee nieuwe leerkrachten het volgend jaar maar één voor rekening van de gemeente blijft, in welk geval de toestand voor de gemeente gelijk zou worden als toen dezen zomer de eerste nieuwe onderwijzer werd aan- gesteld. Voor de benoeming is door ons, in overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs, eene voor- dracht opgemaakt, luidende als volgt 1. M. G. H. Birkenhäger, onderwijzer Bijz. Neutrale Scliool te Borne. 2. J. van der Mei, onderwijzer O. L. S. te Grouw. 3. J. I. du Burck, onderw. O. L. S. te Zuid-Scharwoude. De op deze voordracht betrekking hebbende stukken Iiggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 30 Otocber 1924. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen van den Raad der Gemeente Heemstede, van den 4 December 1924. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1924 | | pagina 3