15 JANUARI 1925 zakelijk moet worden geacht, evenals het veranderen van de urinoirs. Het komt ons evenwel niet noodzakelijk voor, dat alle privaten zullen worden voorzien van een water- closeter kan o.i. inede worden volstaan in het privaat bestemd voor het onderwijzend personeel een closet aan te brengen. In de bij de aanvrage van het Bestuur behoorende opgave van redenen wordt gesproken van de onvol- doende afscheiding van het speelterrein alsmede van de onvoldoende afwatering van dat terrein. Nader is door het Bestuur medegedeeld, dat de bedoeling is het bestaande hek te verhoogen doordit op een steenen voet te plaatsen en tevens om den ingang naar het midden van het terrein te verplaatsen. Ook is toen medegedeeld, dat het Bestuur het speelterrein wenscht in te richten voor onderwijs in lichamelijke oefening, waarvoor dan noodig äs, dat het voldoende wordt verhard. Wij vestigen er Uwe aandacht op, dat het tweede lid van art. 72 der L. O. Wet 1920 om. zegt, dat onder verandering van inrichting kan begrepen zijn het aankoopen en het inrichten van terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening. Zooals hitrboven blijkt, zijn echter ook gelden ge- vraagd voor de aanschaffing van gymnastiekbenoo- digdheden. Wij hebben er geen bezwaar tegen aan dat verzoek tegemoet te komen, doch het komt ons niet noodig voor, daarnaast nog weer gelden beschik- baar te stellen voor het inordemaken van bedoeld terrein voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. Door het verstrekken van gelden voor eene behoor- lijke inrichting van het gymnastieklokaal is op voldoende wijze voorzien in de behoefte aan het geven van on- derwijs in gemeld vak. Bovendien moet het terrein door ligging en grootte voor gemeld doel geheel ongeschikt worden geacht. Waar de minder goede afwatering van het terrein gedeeltelijk veroorzaakt kan zijn door de bestrating van den Voorweg is het onze bedoeling ter plaatse een tweetal straatkolken te laten aanbrengen en deze te laten komen ten Iaste van hetonderhoud der wegen. Wij stellen U voor op het gedeelte van de aanvrage betreffende de speelplaafs afwijzend te beschikken, terwijl de overige aanvragen, behoudens de beperking betreffende de privaten, voor inwilliging vatbaar zijn. Zooals Uw College bekend is, betreft de door Uwen Raad te nemen beslissing de principieele zijde van de zaak, terwijl nader door het Bestuur ter voldoening

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 2