25 19 MAART 1925 Deze sclieidslieden zullen onder meer beoordeelen 1. Of het intusschen reeds verloopen gedeelte van den contracttermijn voldoende is geweest, om de te zijner tijd naar de nieuwste eischen der techniek ge- maakte inrichtingen, welke inrichtingen moeten vervan- gen worden door nieuwe vindingen, teneinde tegen lager prijs te kunnen leveren, nagenoeg geheel af te schrijven 2. of de voordeelen, die met de invoering der nieuwe vindingen te behalen zijn, van dien aard zijn, dat, niettegenstaande de prijsverlaging, daaruit de afschrijving van de oude en de nieuwe inrichting kan gedekt worden en 3. of de prijsverlaging gepaard moet gaan niet verlenging van den contracttermijn. De kosten op deze herziening vallende, worden door de gemeente Heemstede gedragen. De constante 0.03 voorkomende in de formule A C X 0.03 Y kan telkens na verloop van 5 jaar ingaande I Mei 1924 herzien worden wanneer partijen omtrent deze herzieningen niet tot overeen- stemming geraken, zal zij geschieden door de scheids- lieden bedoeld in art. 19. 3. dat met ingang van 1 Mei 1924, in de onder 2 genoemde overeenkomst na artikel 10, wordt geacht te zijn ingelascht het navolgende artikel Artikel IGbis. KOLENCLAUSULE. Is de kolenprijs lager dan f 10.of hooger dan f 12zoo wordt de factor 0.03, voorkomende in de formule A C X -f 0.03 Y verlaagd onderscheidenlijk verhoogd met f 0.000115 voor iedere volle 10 cent, waarmede de kolenprijs beneden f 10.daalt onder- scheidenlijk boven fl2.stijgt. (Onder kolenprijs te verstaan den gemiddelden prijs, welke het gemeente electriciteitsbedrijf gedurende het betreffende kalender- jaar betaalde voor 1000 K.Q. kolen, te rekenen met eene calorische waarde van 7500 caloriën per K.G. kolen, te leveren franco voor den wal of franco wagon fabrieksterrein). Het maandelijks verschuldigde bedrag wordt bere- kend onder aanneming van den factor 0.03 Aan het einde van ieder kalenderjaar vindt de ver- rekening plaats, nadat bepaald is, hoe groot de factor wordt door den invloed van den kolenprijs.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 15