25 Wijziging overeenkomst stroomlevering. 19 MAART 1925 Aan den Raad. Volgens de bepaling van artikel 10 der overeen- komst tot levering van electrischen stroom door de gemeente Haarlem bestaat de bevoegdheid, dat „de constante 0.024", voorkomende in de formule A C X 0.024 Y, telkens na verloop van 5 jaar kan worden herzien en nu wenscht het Oemeentebestuur van Haarlem van deze bevoegdheid gebruik te maken. Aan het slot van den brief, waarin bericht wordt gezonden van de wenschelijkheid tot herziening, voegt het Gemeentebestuur van Haarlem de mededeeling toe, dat van die zijde zooveel mogelijk getracht zal worden omtrent deze aangelegenheid tot overeenstem- ming te geraken. In meergen: emd artikel is verder de bepaling op- genomen, dat wanneer partijen omtrent deze herziening niet tot overeenstemming geraken, dezezal geschieden door scheidslieden. Naar aanleiding van deze mededeeling van het Gemeentebestuur van Haarlem is door ons aan den Directeur der Gemeente Gas-, I4uinwater- en Electri- citeitsbedrijven alhier verzocht daarover advies uit te brengen, aan welk verzoek zeer uitvoerig is voldaan. De conclusie van dit rapport is medewerking te verleenen, om op minnelijke wijze tot overeenstem- ming te geraken. Over dit rapport werd advies ingewonnen van de Commissie voor de Bedrijven. Deze Commissie kon zich met het rapport niet geheef vereenigen en nam het standpunt in, dat waar de factor 0.024 uitsluitend opwekkingskosten betreft, eerst de vraag dient te worden beantwoord, of deze verhoogd zijn. Overeenkomstig dit standpunt werd door ons aan het Gemeentebestuur van Haarlem verzocht nader aan te toonen de noodzakelijkheid van eene herziening van de constante 0.024 uit de formule A C X -f- 0.024 Y. In het antwoord op dit verzoek beroept het Ge- meentebestuur van Haarlem er zich op, dat bij de besprekingen, welke aan het sluiten van de overeen- komst in het jaar 1913 voorafgingen, reeds is aange

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 17