17 19 MAART 1925 Aankoop „Spaar en Hout" Aan den Raad. Wij hebben de eer U hierbij ter goedkeuring aan te bieden een besluit tot aankoop van de buitenplaats „SPAAR EN HOUT" met heerenhuis, stalling, kassen en dubbel woonhuis, gelegen tusschen de Hildebrands- laan en het Spaarne, nader omschreven in de voor- loopige koopakte, welke voor U ten Raadhuize ter inzage ligt. Onmiddellijk toen ons bekend werd, dat de tegen- woordige bewoonster Mevr. C. C. E. Bunge-Eggeling maatregelen trof om dit buiten te ontruimen, hebben wij ons met haar in verbinding gesteld en mochten daarbij de grootst mogelijke medewerking ondervin- den. Zoo stelde zij ons in de gelegenheid den aankoop (e behandelen met den gemachtigde van de gezamen- lijke eigenaars, den heer W. J. Draijer Jzn. te Amster- dam. Bij de besprekingen is ons gebleken, dat verschil- lende taxaties waren uitgebracht voor verkoop van dit buiten. Bij een van deze taxaties was reeds uitgegaan van de gedachte dit geheele terrein als bouwgrond te bestemmen, waardoor de waarde vrij hocg was op- gevoerd. Wij zouden het in ernstige mate betreuren, als irt dit gedeelte van de gemeenteeen vrij dichte bebouwing zou tot stand komen en meenden daarom niets onbe- proefd te mogen laten om dit te voorkomen. Een prachtig gelegen buiten tusschen den Hout en het Spaarne zou mogelijk anders weer aan de bouwspe- culatie zijn opgeofferd. Wij stellen ons voor U omtrent de juiste bestemming spoedig nadere voorstellen te doen en zoo ook om- trent de financieele regeling. Het U thans aangeboden voorstel betreft alleen den aankoop. Wij zijn vast overtuigd, dat aanneming van dit voorstel zal leiden niet alleen tot behoud van natuur- schoon maar tevens tot vermeerdering van den bloei der gemeente. Heemstede, 10 Maart 1925. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 21