Rioleering in en bij den Hout, 16 APRIL 1925 Aan den Raad. Meerdere malen is geklaagd over het ongerief, dat wordt veroorzaakt door de aanwezigheid van de riolen, gelegen in de tuinen der perceelen aan de Wilhelmina- laan en het Westerhoutpark met aangrenzend gedeelte Heerenweg. Volgens de Verordening op het schouwen der rioien in den Hout wordt a!s regel éénmaal 'sjaars, in de maand April en voorts, zoo dikwijls als Burgemeester en Wethouders van de gemeenten Haarlem of Heem- stede gezamenlijk of afzonderlijk het noodig zullen achten, schouw gehouden over genoemde riolen. Door de eigenaren moeten in verband met deze voor- geschreven schouw ieder jaar kosten worden gemaakt, terwijl de tuinen daardoor telkens weer in het ongereede worden gebracht. In overleg met het Gemeentebestuur van Haarlem werd deze schouw al eens een jaar over- geslagen, doch het ongerief voor de bewoners van dit gedeelte der gemeente blijft bestaan. Uit een destijds uitgebracht rapport van de Commissie voor de Openbare Wateren blijkt bovendien, dat de toesfand van deze riolen zelf van dien aard is, dat voorziening dringend noodzakelijk moet worden geacht. Dezé Commissie was van meening, dat verbetering het best tot stand zou kunnen worden gebracht door aanleg van eene nieuwe rioleering buiten de perceelen van de verschillende bewoners in dit gedeelte der gemeente en dat met de eigenaars dier perceelen zou kunnen worden onderhandeld over het verleenen van eene bijdrage in de kosten. Overeenkomstig dat advies hadden veischillende besprekingen plaats met die eigenaars en ontvingen wij toezegging tot het verleenen van bijdragen tot een totaal bedrag van f 2945.terwijl de gezamenlijke kosten dezer werkzaamheden worden geraamd op f6610. Voorts werd overleg gepleegd met het Gemeente- bestuur van Haarlem, dat bij beschikking van 24 Maart j.l., no. 1/165, vergunning heeft verleend tot het leggen en hebben van een riool in den berm van de Wilhel- minalaan in den Hout. Aangezien wij van oordeel zijn, dat het aanbrengen van verbetering noodzakelijk is, stellen wij U voor ons een crediet te verleenen van f 6610 ten behoeve der uitvoering van vorenbedoelde werkzaamheden en ons te machtigen om genoemde bijdragen te aanvaarden Het plan voor de nieuwe rioleering en de verdere stukken, welke op deze aangelegenheid betrekking hebben liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. Heemstede, 2 April 1925. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 9