35 Bijdrage Sehoolgeld Kennemer Lyceum. 28 MEI 1925 Aan den Raad. Door het Bestuur van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal is ons medegedeeld, dat voor de leer- lingen uit onze gemeente, met ingang van den a.s. cursus 1925—1926 het schoolgeld definitief is bepaald op f 400.— per leerling en per jaar, evenals voor de leerlingen uit Bloemendaal, Zandvoort enz. Tegelijkertijd is tevens verzocht om eene regeling te treffen bij benadering overeenstemmend met die als door Heemstede met Haarlem is getroffen inzake de toelating van leerlingen. Thans is op de leerlingen uit onze gemeente, die het Kennemer Lyceum bezoeken, van toepassing het îaadsbesluit van 24 juni 1924, no. 65, krachtens welk besluit eene bijdrage uit de gemeentekas kan worden verleend gelijk aan het verschil tusschen hetgeen aan jaarlijksche contributie en schoolgeld betaald is volgens de regelingen geldende op gemelden datum en wat men aan Heemstede aan retributiegeld had moeten betalen, wanneer de leerlingen het onderwijs hadden gevolgd aan een der scholen voor Middelbaar of Voorbereidend Hooger Onderwijs te Haarlem. Het schoolgeld van het Kennemer Lyceum was voorheen progressief, met een maximum van f 300. doch zooals hierboven is vermeld wordt dit met 1 September a.s. voor elk der leerlingen f 400. Bij handhaving van de bestaande bijdrageregeling zou dit voor verschillende ouders tengevolge hebben, dat het ten iaste van dezen blijvende schoolgeld te hoog moet worden geacht in verhouding tot het in- kornen en ook tot het bedrag, hetwelk verschuldigd is door ouders, die hunne kinderen de openbare in- richtingen te Haarlem laten bezoeken. Aangezien ook Uw College zich, door het vaststel- len der regeling van 24 Juni 1924 op het standpunt heeft geplaatst, dat de ouders, die er de voorkeuraan geven hunne kinderen het onderwijs te laten volgen aan bijzondere inrichtingen, dit zullen kunnen doen zonder dat zij daardoor voor grootere uitgaven komen te staan dan zij bij het bezoeken van eene openbare

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 5