47 Verlaging Gasprijs. 18 JUNI1925 Aan den Raad. In Uwe Vergadering van 18 September 1924, werd overeenkomstig ons voorstel beslolen tot verlaging van de gasprijzen met 1 cent per M3, terwijl in dat voorstel door ons de toezegging is gedaan, dat zoodra meerdere gegevens omtrent de bedrijfsresultaten voor 1925 bekend zijn, een eventueele verdere prijsverlaging ter overweging zal worden aangeboden. Nu de cijfers over 1924 globaal bekend zijn, blijkt dat over dat jaar op een winst door het Gasbedrijf kan worden gerekend van plus minus f 80.000. De gasaflevering over het eerste half jaar van 1925 heeft een zeer bevredigend resultaat opgeleverd, zoo- dat bij een zelfde verhouding van prijzen ook voor 1925 een gelijk bedrag als winst zou kunnen worden verkregen. De verhouding is evenwel niet gelijk aan die van het vong jaar. De gasprijs toch bedroeg tot October J24 een cent meer per M3, terwijl bovendien de opbrengst van de bijproducten belangrijk lager zal zijn dan het vorig jaar. Immers de prijzen voor cokes er. koolteer zijn belangrijk gedaald, waardoor de mindere ?Pbr.e"gSl daarvan wordt geraamd op plus minus dJ.UOa—De kolenprijzen daarentegen zijn eveneens belangrijk gedaaid, wat ten gunste.komt van het bedrijf en waardoor voor kolen plus minus f3.— per ton minder zal behoeven te worden betaald, hetgeen een voordeel van ongeveer f 24.000.— oplevert. Ondanks dit nadeelig verschil meenen wij met stel- hgheid te mogen aannemen, dat bij verlaging van den gasprijs met 1 cent per M3 het geraamde winsfcijfer van ongeveer f 25.000,— voor 1925 niet in gevaar komt. In verband hiermede bieden wij U bijgaand besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 11 Juni 1925. Burgemeester en \Vethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 3