3 28 JULI 1925. Treffen van eene dading. Aan den Raad. Bij raadsbesluit van 26 Januari 1922, no. 5, werd besloten tot het voeren van een rechtsgeding door de gemeente tegen de Naamlooze Vennootschap Cen- traal Verrekenkantoor voor Brandstoffen tot invorde- ring van het aan deze gemeente nog verschuldigde bedrag eventueel tot betaling van het evenredig deel der risico's van eene procedure door een anderen gebruiker tegen de Naamlooze Vennootschap te voeren, indien krachtens overeenkomst de beslissing in die procedure ook voor de vordering dezer gemeente als bindend zal worden beschouwd. Het bedoelde rechtsgeding werd in eerste instantie gewonnen, doch sindsdien heeft de Regeering daar- tegen appel aangeteekend. Van het comité tot behar- tiging van de belangen der deelgerechtigden in het restitutiefonds van het Cenhaal Verrekenkantoor voor Brar.dstoffen is bericht ontvangen, dat de Regeering zich thans bereid heeft verklaard een accoord aan te gaan, waarbij de deelnemers volledige uitbefaling zou- den verkrijgen van de hun toekomende hoofdsommen doch zouden afzien van de hun krachtens het vonnis der Haagsche Rechtbank van 30 December 1924 toe- komende rente, bedragende 6 pCt. 's jaars vanaf het tijdstip der dagvaarding, zijnde 11 November 1922. De uitbetaling zou dan kunnen geschieden, zoodra de daartoe noodige gelden door de Staten-Generaal zijn toegestaan. Genoemd Comité meent aanvaarding van dit accoord ten stelligste te moeten aanraden. Wel is waar wordt de bij het vonnis toegekende rente gederfd, doch daartegenover staat, dat over de hoofdsom zooveel eerder beschikt zal kunnen worden en dat de steeds onberekenbare kansen van den afloop van het proces in appêl en eventueel in cassatie worden vermeden. Wij stellen U voor dit accoord aan te gaan en bie- den U bijgaand besluit ter vaststelling aan. Heemstede, 22 Juli 1925. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, A. VAN DE POLL, L.B. De Secretaris, A. A. SWOLFS.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 15