Brug in de Zandvoortsche- laan over de Leidschevaart. 17 SEPTEMBER 1925. Aan den Raad. Bij de behandeling van ons voorstel tot verbetering van de brug in de Zandvoortschelaan over de Hout- vaart in Uwe Vergadering van 24 Januari 1924 werd er door ons op gewezen, dat als gevolg van het zeer drukke verkeer langs de Zandvoortschelaan, vooral in de zomermaanden die brug niet meer aan de eischen van het moderne verkeer voldeed. De aldaar inmiddels tot stand gekomen verbetering stemt algemeen tot tevredenheid. Steeds duideüjker blijkt evenwel, dat dezelfde mo- tieven, als toen zijn gebezigd voor de verbetering van de brug over de Houtvaart, ook gelden voor de brug over de Leidschevaart. Deze brug met eene breedte van slechts 5.20 Meter bij een kruispunt van wegen voldoet in het geheel niet meer aan matige verkeerseischen, terwijl zij boven- dien voor zeer zware wagens niet geheel ongevaarlijk is. Het is dus in het belang van de veiligheid tot ver- andering van den bestaanden toestand over te gaan. Een plan is ontworpen voor een brug van_18 Meter tusschen de leuningen, waarbij voor rij- en rijwielver- keer 12Meter beschikbaar zal zijn met aan beide zijden voetpaden ter breedte van 2.75 Meter. De door- vaartbreedte der brug is aangehouden op 9 Meter en de doorvaarthoogte bij een normalen waterstand van 0.60 N.A.P. op 2.20 Meter daarboven, welke afmetin- gen overeen komen met die van de Schouwtjesbrug. De landhoofden en vleugelmuren zullen onder water worden gemaakt van stampbeton en boven water van metselwerk met granieten hoekstukken, terwijl de leu- ning op de brug van ijzer zal worden gemaakt. Het brugdek zal worden gemaakt van gewapend beton en op het brugdek zal eene bedekking van asphaltsbloks worden aangebracht. Voorts is de bedoeling, dat langs den Leidsche- vaartweg de vleugelmuren zullen worden verlengd door een basahkade muur ter ler.gte van 60 Meter.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 15