79 Verbreeding en verbetering Meerweg. 17 SEPTEMBER 1925. Aan den Raad. Reeds meerdere malen is de noodzakelijkheid be- sproken van verbreeding van den Meerweg in verband met de sterke toename van het verkeer, vooral van het rijverkeer, waarop de bestaande toestand niet meer berekend is. AIs toegangsweg tot de gemeente vanaf Amsterdam via Haarlemmermeer wordt door automo- bilisten van dezen smallen weg een zeer druk gebruik gemaakt, wat voor wielrijders en voetgangers het ge- bruik zeer bemoeilijkt. Wij hebben getracht eene oplossing voor deze moeilijkheden te vinden, door na te gaan, op welke wijze verbreeding van dezen weg het meest practisch en minst kostbaar is te verkrijgen. Deze oplossing is naar onze meening het beste te bereiken door toevoeging van de benoodigde strooken gelegen ien Zuiden van den weg tot aan de Javalaan en ten Westen daarvan tot de eerste ombuiging. Voor een groot deel zijn deze strooken eigendom der gemeente, doch een gedeelte van dezen grond vanaf den Achterweg ter lengte van ongeveer 145 Meter behoort in eigendom aan de Christelijke Ver- eeniging voor de Verpleging van Lijders aan Vallende Ziekte te Haarlem, welke dit terrein gebruikt voor groententeelt ten behoeve van de bewoners van het daarover gelegen gesticht „Meer en Bosch". Na onderhandeling met het Besfuur van bovenge- noemde Vereeniging beeft dat Bestuur zich bereid verklaard ten behoeve van de verbreeding van den Meerweg het gedeeite van hun tyingrond, ter giootte van plus minus 1125 M2, dat noodig is volgens het ontworpen plan, aan de gemeenfe te verkoopen voor een bedrag van f2,— per M2. De nieuwe afscheiding langs dit terrein zal gemaakt worden door en voor rekening van genoemde Vereeniging. Het komf ons billijk voor, mede in verband me-t de kosten, welke door deze Vereeniging voor het plaatsen van eene nieuwe afscheiding zullen moeten worden gemaakt, het gevraagde bedrag als vergoeding te betalen.

Raadsnotulen Heemstede | 1925 | | pagina 25